Lonneker verplettert Winterswijk: 4-0
“Het regionale bondsteam van Lonneker uit de SBO heeft in de eerste ronde van de KNSB-beker onverwacht met 4-0 gewonnen van derdeklasser Winterswijk. Vooral de overwinning van Willem Bulter (1936) op Reinhard Funke (2180) was niet voorspeld door de kenners. Gemiddeld was Winterwijk met 103 elopunten per bord méér achter de borden verschenen.”
Dat prettige bericht verscheen van de week op de website van de KNSB. Jammer dat de andere toppers niet genoemd werden, en dat waren Boris, Mart en Gijs. Dinsdagavond hakten wij met ons vieren onze Winterswijkse tegenstanders in de pan. Niet door onverwachte blunders van hun kant, nee, gewoon door goed spel van onze kant. Lonneker is gewoon underrated.
We hadden ons dit keer eens niet verreden, hoewel het Duitse wegennet nog veel geheimen voor ons heeft. We hadden dan ook Wooldesestraat ingetikt in de TomTom, en niet Wooldseweg. We kwamen niet bij een loopstal in een weiland uit, maar keurig in het centrum van Winterswijk. Het was wel jammer dat we weer op een smal podiumpje met twee enge trappen moesten spelen. Het deed me dan ook genoegen toen een oude Winterswijker er later op de avond bijna vanaf donderde. Dat was te voorspellen. Sterker nog: ik had het voorspeld aan de wedstrijdleider van Winterswijk. Het is goed afgelopen. De oude baas kon zich nog net aan iets vastgrijpen. Maar hij was al half gekapseisd.
Willem was als eerste klaar. Zijn tegenstander speelde “op het schavot” een zeldzaam tamme opening met wit en ging bij het eerste de beste valletje dat Bulter zette, in de fout. Om tien uur was de oude rot dan ook al klaar. Hij mocht meteen het verslag schrijven.
De drie andere partijen werden pas in de tijdnoodfase beslist. Boris won in een strategisch gevecht in het middenspel met de dame een pion op g6, en trok vervolgens ten aanval op de koningsvleugel, en daar had de Winterswijkse jongeman niet van terug.
Mart speelde een soort van Schots en offerde zoals gebruikelijk een pion. Zijn tegenstander blies eigenhandig zijn koningsstelling op. En daar had Mart absoluut geen bezwaar tegen. Wat stond die zwarte koning er bloot bij zonder g- en h-pion. Ik verwachtte elk moment een dodelijke combinatie van Mart, maar die speelde het cool. Hij ruilde rustig bijna alle stukken af, dirigeerde zijn zware stukken naar de g- en h-lijn en toen was er geen houden meer aan. Damewinst.
Gijs kreeg zo ongeveer voor het eerst in zijn leven Spaans tegen zich. Hij dacht dat hij de opening slecht had gespeeld, maar volgens Fritz bleek het later wel mee te vallen. Gijs deed in elk geval de cruciale zet f5 (!) om de f-pion van zijn tegenstander te houden. In de loop van de partij werd zijn loperpaar almaar sterker en sterker, en bleken ze superieur aan de kreupele paarden aan de overkant. En toen begon zijn tegenstander ook nog pionnetjes te morsen. Vier – nul. Wie had dat kunnen bedenken? (Willem)
De persoonlijke uitslagen zijn:
T WSG Winterswijk 1998 Lonneker (SBO) 1895 0 4 1. Jochem Mullink 1955 Boris Tsoukkerman 1946 0 1 2. Reinhard Funke 2180 Willem Bulter 1936 0 1 3. Bert te Sligte 1932 Mart Wennink 1887 0 1 4. Marcel Krosenbrink 1925 Gijs Gerritsen 1810 0 1