September 2022
M T W T F S S
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

Senioren ronde 2

De tweede competitieronde bij de senioren was een stukje rustiger. 4 partijen in totaal. Ed en Louk speelden hun tweede partij in de tienkamp, Albert mocht tegen Ronald spelen, Jeroen tegen nieuw bestuurslid Arno, en ondergetekende speelde tegen Thijs. Pas na half elf eindigde alle vier partijen.

Uitslagen ronde 2:

WitZwartUitslag
TomThijs½-½
AlbertRonald0-1
EdLouk1-0
JeroenArno1-0

Stand na ronde 2:

NrNaamPuntenWaGspGwRmVlPerc
1Mart29,5271100100
2Julian28261100100
3Bas26,5251100100
4Jeroen2624211075
5Ronald25,523211075
6Walter23,5221100100
7Thijs2321211075
8Ed22202200100
9Tom2219101050
10Alexander20,5181100100
11Arno8,51710010
12Gijs7,51610010
13Lennart71510010
14Gerhard6,51410010
15Henk61310010
16Avgerrinos51210010
17Louk01120020
18Albert01020020

Senioren ronde 1

Vrijdagavond, 09-09-2022. Een eerste competitieavond bij SVL. En een zeer goed gevulde avond. Nadat vorige week de massakamp tegen Nordhorn Blanke al een groot succes was geweest, bleek deze vrijdagavond niet daarvoor onder te willen doen. Zelfs het slechte weer buiten hield mensen niet tegen te komen schaken. In totaal 17 mensen aanwezig, 8 partijen.

Met daaronder krakers zoals Louk tegen Ed, en Mart tegen Appie. Iets na 9 uur is de eerste uitslag bekend: Thijs wint van Gerard! Na goed middenspel wist Thijs, ondanks dat zijn koning op de derde lijn stond, de ruimte beter te benutten en een loper voorsprong over te houden. Met winst als resultaat.

Op de andere borden is de strijd nog vol op bezig. Gijs heeft het erg lastig tegen Julian. Mart zegt quasi-serieus “ik sta al 2 pionnen achter”. En de resterende vijf partijen zitten nog volop in het middenspel.

Tegen kwart voor 10 wint Alexander van Avgerinos. Gijs staat 2 pionnen achter tegen Julian. Of klinkt het beter als ik zeg dat Julian gehakt maakt van Gijs! En de andere borden staan nog onder hoogspanning.

Tegen 10 uur heeft Julian van Gijs gewonnen. Valt dit onder de categorie ‘de jeugd heeft de toekomst’?

Rond kwart voor 11 vallen bij 2 partijen de beslissing. Walter wint (“ik kreeg de overwinning in de schoot geworpen”) van Henk. En Bas wint van Lennart. Ondanks de opmerking “ik verkloot het wel” van Bas weet hij toch te winnen.

Voor half 12 weet Mart toch van Appie te winnen. De kaskraker deze avond zorgt voor veel frustratie, heroische momenten, en meerdere “ik sta me toch slecht” uitspraken.
Ed begint in tijdnood te komen in zijn partij tegen Louk. En de partij tussen Ronald en Jeroen bestaat uit “K + 3 pionnen tegen K + 3 pionnen”

Na half 12 zijn de laatste 2 partijen afgelopen. Louk verliest “ik geef zo een stuk weg” tegen Ed; Ronald speelt remise tegen Jeroen.

Wit ZwartUitslag
MartAlbert1-0
GijsJulian0-1
ThijsGerard1-0
BasLennart1-0
HenkWalter0-1
AlexanderAvgerinos1-0
LoukEd0-1
RonaldJeroen½-½
TomOneven
NrNaamPuntenWaGspGwRmPerc
1Mart2427110100
2Julian2326110100
3Bas2025110100
4Thijs1824110100
5Walter1723110100
6Ed1422110100
7Alexander1321110100
8Tom13200000
9Jeroen61910150
10Ronald5,51810150
11Albert0171000
12Gijs0161000
13Lennart0151000
14Gerard0141000
15Henk0131000
16Louk0121000
17Avgerrinos0111000

Senioren ronde 29

NrNaamPuntenWaGspGwRmVlAfPercWPSBKlAlOnNgNbsZk
1Mart698,0042221543077,3141,593,7501W2410
2Jeroen587,1741221444072,712974,501Z0700
3Bas582,0040211245066,7143,576,511Z0620
4Tom418,0039194411031,61875711W3520
5Alexander408,00389810094,48071,512W01820
6Henk276,173713247030,810626,511W11221
7Ed263,673610424050,055,524-21Z01810
8Louk232,0035223316020,5173,517,5-21W0610
9Boris215,50346312058,354,527,502Z02120
10Erik185,00335401080,031,515,511W02400
11Gijs163,50324121050,0261302Z02320
12Jan155,503112228025,09912,2523W01601
13Paul148,333022000100,0121201W02610
14Augerinos144,332910226030,0869,5-22Z01801
15Albert114,00284103025,037,5301W22300
16Nick100,002711000100,04411W02611
17Arno85,332611000100,01717-11Z02800
18Leo78,672511000100,044-11Z02800
19Coll75,002411000100,05511W02800
20Gerard Groenewoudt68,332311000100,033-11Z02800
21Ronald61,67225113030,035,50,25-11Z02400
22Leon55,50211010050,014711W02800
23Julian44,33202011025,017,50,7501W02700
24Roelof31,6719300300,039,5011Z02600
25Floris30,0018100100,017011W02800
26Antony28,3317100100,03,50-11Z02800
27Vincent26,6716100100,0160-11Z02800
28Marios25,0015200200,010001Z02601

Senioren ronde 28

WitZwartUitslag
ErikBoris1-0
JeroenVincent1-0
JulianRonald½-½
Tomoneven
NrNaamPuntenWaGspGwRmVlAfPercWPSBKlAlOnNgNbsZk
1Mart658,0042211443076,212376-11Z2410
2Bas582,5041201244070,0121,573,2521W0620
3Jeroen566,1740211434073,81216914W0700
4Alexander409,00399810094,4776912W01720
5Tom392,6738194411031,6180,555,7511W2520
6Henk256,673712237029,287,51801Z11221
7Louk232,0036213315021,415814,25-31Z0610
8Ed227,67359324044,45019,5-11W01810
9Boris215,50346312058,353,52702Z02020
10Erik182,33335401080,03115,511W02300
11Gijs166,50324121050,0241202Z02220
12Paul148,333122000100,0121201W02510
13Jan141,003011218022,792,510,2512W01601
14Augerinos130,33299216027,8797,5-11Z01801
15Albert114,00284103025,036,52,501W22200
16Nick100,002711000100,03,53,511W02511
17Arno85,332611000100,01616-11Z02700
18Leo78,672511000100,03,53,5-11Z02700
19Coll75,002411000100,04411W02700
20Gerard Groenewoudt68,332311000100,02,52,5-11Z02700
21Ronald59,00225113030,034,50,25-11Z02300
22Leon57,17211010050,014711W02700
23Julian40,50202011025,0170,7501W02600
24Roelof33,3319300300,038,5011Z02500
25Floris31,6718100100,016011W02700
26Antony28,3317100100,03,50-11Z02700
27Vincent26,6716100100,015,50-11Z02700
28Marios25,0015200200,010001Z02501

Senioren ronde 27

WitZwartUitslag
TomMart0-1
JeroenJulian1-0
EdLouk1-0
NrNaamPuntenWaGspGwRmVlAfPercWPSBKlAlOnNgNbsZk
1Mart624,0041211443076,2120,575-11Z2310
2Bas566,0040201244070,011970,7521W0520
3Jeroen535,0039201334072,5119,567,503W0700
4Alexander398,50389810094,4766812W01620
5Tom357,6737194411031,6176,555,2511W1520
6Henk249,503612237029,286,51801Z11121
7Louk222,1735213315021,415514,25-31Z0510
8Ed219,00349324044,45019,5-11W01710
9Boris212,00335311070,047,52611Z02020
10Gijs161,50324121050,02311,502Z02120
11Paul144,003122000100,0121201W02410
12Erik143,67304301075,02611,501Z02300
13Jan136,832911218022,791,510,2512W01501
14Avgerinos126,17289216027,8777,5-11Z01701
15Albert110,00274103025,035,52,501W22100
16Nick96,672611000100,03,53,511W02411
17Arno82,672511000100,01616-11Z02600
18Leo76,002411000100,03,53,5-11Z02600
19Coll71,332311000100,04411W02600
20Gerard65,672211000100,02,52,5-11Z02600
21Leon55,00211010050,014711W02600
22Ronald48,33204103025,033002W02300
23Roelof31,6719300300,038,5011Z02400
24Floris30,0018100100,016011W02600
25Julian28,3317100100,014,50-11Z02600
26Antony26,6716100100,03,50-11Z02600
27Marios25,0015200200,09,5001Z02401

Senioren ronde 26

Als bijgeloof op vrijdag de 13de van toepassing is, dan had dat geen invloed op de schaakpartijen deze avond. Ook werd het kampioenschap gevierd van het SoS 8tal avondteam. Gezelligheid en plezier stond op het menu. Of het moet zijn dat Gerard Groenewoudt aanwezig was... 



Jan speelde tegen Gerard. Na een uur begon G.G. 'ouderwets' te klagen, te zuchten en te mopperen. Opmerkingen zoals 'Dat heb je mooi gespeeld', of 'ik had beter thuis tv kunnen kijken' kwamen weer voorbij. Toch won hij doordat Jan een kwaliteit verloor. 



Ondergetekende speelde tegen Mart. Ik kreeg een gambiet tegen, stond 1 a 2 ontwikkelde lichte stukken achter en kwam daarna nooit echt in de partij. Dweilen met de kraan open noemt men dat. Mart won verdiend.



Bas tegen Boris was een partij die gelijk opging. Veel stukken werden niet geslagen, het was voorzichtig de stukken proberen op goede velden te zetten. Uiteindelijk werd tot remise besloten.   



Jeroen had een lastige partij tegen Augerinos. Zwart kreeg wat weer ruimte voor zijn stukken, wit kon een stuk tegen 2 pionnen veroveren. Jeroen kon door enkele goede zetten nog een pion winnen, waarna Augerinos de partij opgaf. 



Louk en Ed hadden een pittige partij. De 'zware stukken' waren al snel van het bord, loper + 2 paarden + 5 pionnen zorgden voor een lastige eindstelling. Uiteindelijk werd remise als uitslag genoteerd.



Uitslagen:

Jan - Gerard 0-1

Mart - Tome 1-0

Bas - Boris 0.5-0.5

Loud - Ed 0.5-0.5

Jeroen - Avgerinos 1-0


NrNaamPuntenWaGspGwRmVlAfPercWPSBKlAlOnNgNbsZk
1Mart554,0039201343075,0111,567,501W2310
2Bas521,8338201244070,011568,2521W0420
3Jeroen487,6737191234071,1117,566-12W0700
4Alexander377,50369810094,47365,512W01520
5Tom338,3335184410033,3154,554,2501Z1520
6Henk235,173412237029,284,51801Z11021
7Louk208,5033203314022,514211,25-21W0510
8Boris200,00325311070,045,52511Z01920
9Ed173,33318224037,544,515-21Z01710
10Gijs151,50304121050,0221102Z02020
11Erik135,33294301075,02511,501Z02200
12Paul135,332822000100,0121201W02310
13Jan128,502711218022,788,510,2512W01401
14Avgerinos117,83269216027,8737,5-11Z01601
15Albert102,00254103025,034,52,501W22000
16Nick90,002411000100,03,53,511W02311
17Arno77,332311000100,01515-11Z02500
18Leo70,672211000100,03,53,5-11Z02500
19Coll66,002111000100,03311W02500
20Gerard Groenewoudt53,672011000100,02,52,5-11Z02500
21Leon52,33191010050,014711W02500
22Ronald45,67184103025,032002W02200
23Roelof30,0017300300,037,5011Z02300
24Floris28,3316100100,015011W02500
25Antony25,0015100100,03,50-11Z02500
26Marios23,3314200200,09,5001Z02301

Senioren ronde 22

WitZwartUitslag
TomHenk½-½
JanJeroen0-1
BasLouk1-0
CollEd1-0

NrNaamPuntenWaGspGwRmVlAfPercWPSBKlAlOnNgNbsZk
1Mart459,0039171142076,576,546,2511W1310
2Jeroen432,3338171034067,695,552,5-33Z0500
3Bas430,3337171034067,6874711W0320
4Alexander321,50367610092,951,545-11Z01320
5Tom320,173515447040,099,542,7512W1420
6Henk231,673412237029,270,513,7501Z1621
7Boris184,00334301075,025,51422W01620
8Gijs156,00323120066,716,5911Z01720
9Louk142,3331162113015,6103,54,25-24Z0510
10Erik136,00304301075,0219,501Z01800
11Ed133,67295203040,0258,5-11Z01610
12Jan127,17288215031,3477,2502W01301
13Albert109,00274103025,0282,501W21600
14Paul95,672611000100,066-11Z02010
15Nick92,332511000100,03,53,511W01911
16Augerinos85,50247115021,451,55,5-12Z01401
17Arno77,332311000100,01313-11Z02100
18Leo70,672211000100,03,53,5-11Z02100
19Coll57,332111000100,02211W02100
20Leon53,50201010050,011,55,7511W02100
21Ronald48,33194103025,027,5002W01800
22Roelof31,6718200200,024,5022W02000
23Floris30,0017100100,013011W02100
24Antony26,6716100100,030-11Z02100
25Marios25,0015200200,07,5001Z01901

Senioren ronde 20

Vrijdag 01 April. Een samenloop van omstandigheden dat de 'grap van 1 april' op een vrijdag valt. Buiten blaast een ijskoude wind om het clubgebouw en valt natte sneeuw (geen 1 april grap), binnen worden 3 verhitte partijen gespeeld. 


Roelof speelt een Londen system volgens Mart; Boris en Jeroen spelen op zet 6 beiden een dame; Alleen bij Bas en Henk word een rustige opening gespeeld. 


Tegen 9 uur heeft Roelof een paard over de middellijn, Mart twee pionnen; Henk heeft een open lijn voor zijn toren weten te krijgen; en bij Boris en Jeroen speelt zich een tactisch spel waarbij de '3 gouden regels' even worden vergeten voor het gemak. 


Update half 10: Roelof heeft als enige een centrum pion overgehouden. Echter staat deze wel alleen. 

Henk begint te dreigen op de koningsvleugel van Bas. En Jeroen heeft een open toren lijn en iets meer ruimte voor zijn stukken dan Boris. 


Update 10 uur: Boris weet een beetje onder de druk uit te spelen, en zorgt voor een langzame progressie richting de koningsvleugel van Jeroen. Henk en Bas zijn nog volop bezig in het middenspel; Mart heeft de eenzame centrumpion van Roelof uit zijn lijden verlost, en staat nu een pion voor. 


Half 11: Mart heeft de druk op het bord vergroot, terwijl Roelof probeert te verdedigen. Boris heeft zijn torens verdubbelt en vergroot ook de problemen voor Jeroen. 

Bas heeft een eenzame centrum pion overgehouden, maar of dat voordeel oplevert.....


Tegen 11 uur waren 2 partijen afgelopen. Boris wist zijn overwicht in een kwaliteit uit te drukken en daardoor de partij te winnen. Mart kon ook zijn voordeel in zijn partij in winst omzetten. Henk staat een stuk en een pion voor. Daarnaast heeft Bas minder als 3 minuten bedenktijd over. 


Iets na half 12 is ook de laatste partij klaar: Bas dreigde eeuwig schaak tegen Henk waardoor een remise als uitslag werd genoteerd. 

Dus ondanks slechts 3 partijen deze avond, werden wel fantastische wedstrijden beslist op een hoog, tactisch niveau. 


Henk - Bas     0.5-0.5

Boris - Jeroen   1-0

Roelof - Mart    0-1

NrNaamPuntenWaGspGwRmVlAfPercWPSBKlAlOnNgNbsZk
1Mart372,5036161042075,068,540,501Z1210
2Jeroen355,503516934065,686,546,25-22Z0400
3Bas346,003416934065,67739,7502Z0220
4Alexander294,50337610092,94741-11Z01120
5Tom260,003214437039,3893701W1320
6Henk191,673111227027,359,59,7512W1521
7Boris162,00304301075,02312,522W01420
8Gijs144,50293120066,7158,2511Z01520
9Erik120,67284301075,0198,501Z01600
10Ed120,00274202050,021,57,501W01510
11Louk111,3326142012014,382,5302Z0510
12Albert102,00254103025,025201W21400
13Jan96,00246204033,3305-22Z01301
14Paul85,672311000100,05,55,5-11Z01810
15Nick82,332211000100,03311W01711
16Augerinos75,00216114025,0354,7501Z01301
17Arno68,332011000100,01212-11Z01900
18Leo62,671911000100,033-11Z01900
19Leon47,00181010050,010,55,2511W01900
20Ronald41,33174103025,025,5002W01600
21Roelof26,6716200200,022,5022W01800
22Floris25,0015100100,012011W01900
23Antony23,3314100100,030-11Z01900
24Marios21,6713200200,07,5001Z01701

Senioren ronde 17

Geen internet partijen, wel extern!

Vrijdag 04 maart bracht 2 externe teams richting Lonneker. Borne (8 tal) en Park Stokhorst (4 tal) kwamen op visite. 

Het zorgde voor een gevulde Ijsclub en een zeer gezellige avond. 



Het 4tal won met 2,5 tegen 1,5 van Park Stokhost. Louk zorgde voor het verlossende punt tegen elf uur.



Uitslagen:

Alexander - Rienk 1-0

Tom - Bert 0.5-0.5

Ed - Alfons 0-1

Louk - Leen 1-0



Het avond 8tal team van Lonneker speelde tegen Borne. "Grootmeesters" zoals Fabian, Gijs, Mart en zeker ook Paul zorgden voor een zeer sterk bezet team. Een rating zegt natuurlijk niet alles, toch behaalde het team een winst van 5-3. Lees ook het verslag van Mart op deze site!



Uitslagen:

Fabian - Rik 1-0

Mart - Henk 1-0

Boris - Paul 0-1

Bas - Thijs 1-0

Gijs - Jos 0-1

Paul - Wim 1-0

Nick - Benjamin 0-1

Henk - Peter 1-0

WitZwart
TomNiet gespeeld buiten schuld
NickNiet gespeeld buiten schuld
HenkNiet gespeeld buiten schuld
BasNiet gespeeld buiten schuld
MartNiet gespeeld buiten schuld
LoukNiet gespeeld buiten schuld
EdNiet gespeeld buiten schuld
AlexanderNiet gespeeld buiten schuld
GijsNiet gespeeld buiten schuld
PaulNiet gespeeld buiten schuld
BorisNiet gespeeld buiten schuld
NrNaamPuntenWaGspGwRmVlAfPercWPSBKlAlOnNgNbsZk
1Jeroen324,333515933070,07040,25-11Z0200
2Mart292,503413742069,25730,75-11Z1210
3Bas282,503313724061,564,534,2511W0220
4Alexander255,00326510091,735,53101W0920
5Tom230,833112435045,871,530,501Z0320
6Henk151,503010217025,042,54,501W1321
7Gijs143,50293120066,714,5811Z01220
8Erik116,67284301075,0198,501Z01300
9Boris115,00273201066,712,5211W01220
10Albert106,00264103025,022,5201W21100
11Jan94,67255203040,0154,5-11Z01101
12Louk91,0024122010016,751223W0410
13Augerinos80,50236114025,031,54,7501Z01001
14Paul80,002211000100,05,55,5-11Z01510
15Nick74,332111000100,02,52,511W01411
16Arno70,672011000100,099-11Z01600
17Ed65,00193102033,3132-12Z01310
18Leo63,331811000100,02,52,5-11Z01600
19Leon44,83171010050,08411W01600
20Ronald39,67164103025,020002W01300
21Floris25,0015100100,09011W01600
22Antony23,3314100100,020-11Z01600
23Marios21,6713200200,06,5001Z01401

Stand na ronde 16

WitZwartUitslag
HenkMart0-1
BasJan1-0
LoukTom0-1
AlexanderJeroen1-0
NrNaamPuntenWaGspGwRmVlAfPercWPSBKlAlOnNgNbsZk
1Jeroen312,173515933070,07040,25-11Z0100
2Mart268,833413742069,25730,75-11Z1200
3Bas259,503313724061,564,534,2511W0210
4Alexander232,67326510091,735,53101W0910
5Tom210,173112435045,871,530,501Z0310
6Henk129,673010217025,042,54,501W1311
7Gijs126,00293120066,714,5811Z01210
8Erik116,67284301075,0198,501Z01200
9Albert106,00274103025,022,5201W21000
10Boris97,67263201066,712,5211W01210
11Jan93,67255203040,0154,5-11Z01001
12Augerinos80,50246114025,031,54,7501Z0901
13Louk75,6723122010016,751223W0400
14Arno70,672211000100,099-11Z01500
15Paul66,002111000100,05,55,5-11Z01500
16Leo62,332011000100,02,52,5-11Z01500
17Nick60,671911000100,02,52,511W01401
18Ed53,00183102033,3132-12Z01300
19Leon44,83171010050,08411W01500
20Ronald39,67164103025,020002W01200
21Floris25,0015100100,09011W01500
22Antony23,3314100100,020-11Z01500
23Marios21,6713200200,06,5001Z01301