May 2021
M T W T F S S
« Apr    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

Corona cup stand en indeling na ronde 5

NaamPuntenPartijenScoreWPSB
1Paul55100%1515
2Fabian4580%1611
3Leon3560%178
4Alexander3560%137
5Erik3560%134
6Robin3560%124
7Gijs3560%104
8Arno2540%123
9Noah2540%122
10Jeroen2540%121
11Roelof2540%80
12Mart1250%20
13Igor050%110
14Jan020%50
15Bye010%20
16Tom010%20
Ronde 5
FabianErik1-06–5
PaulLeon1-01,5–0,5
AlexanderJeroen1-01–0
RobinNoah1-05–1
ArnoGijs0-12,5–5,5
RoelofIgor1-05–3

Indeling ronde 6 tot 23 april

Robin – Bye
Fabian – Gijs
Paul – Alexander
Leon – Erik 1.5-4.5
Arno – Roelof
Noah – Igor

Corona cup: loting en uitslagen

We spelen vanaf deze week (25 januari) weer de corona cup. Hier is het speeltempo variabel en hebben de spelers twee week de tijd hun wedstrijden te spelen.

Je speelt daarbij één of meerdere partijen tegen je tegenstander, waarvan de totale speeltijd minstens een uur is. Dus het kunnen 30 potjes van 1 minuut per persoon zijn, maar ook 2 partijen van 15 minuten per persoon per partij. Als beide spelers het willen mag het ook langer zijn.  Als je er samen niet uitkomt wordt er 1 partij van 30 minuten per persoon per partij aangehouden.  Bij gelijkspel worden er 2 snelschaak potjes van 5 minuten per persoon per partij gespeeld.

De derde ronde (tot 5 maart)

Alexander – Fabian
Paul – Jeroen
Robin – Leon
Gijs – Noah
Erik – Roelof
Arno – Igor

De tweede ronde (tot 19 februari):

RONDE 2
Hoofdronde:
Jeroen – Mart: 3-2
Alexander – Roelof: 3-0
Robin – Paul: 2,5-5,5
Fabian – Noah: 3,5-0,5

Verliezersronde:
Arno – Leon: 8-8 (Leon wint na hardlopen)
Gijs – Jan: 2-0
Erik – Igor: 3-1

RONDE 1
Erik – Paul: 2-6
Fabian – Leon: 3,5 – 1,5
Gijs – Alexander: 2-4
Robin – Arno: 6-4
Jeroen – Tom: 1-0
Jan – Roelof: 0-2
Mart – Igor: 2-1
Noah – Bye: 1-0 🙂

Schaakstop ivm corona vanaf 15 december

In de toespraak van premier Rutte is te horen dat alle binnensportlocaties vanaf morgen dicht gaan. Hier valt het schaken ook onder. We moeten dan ook helaas de club sluiten tot de maatregelen weer zijn opgeheven.

Het bestuur overweegt alternatieve mogelijkheden om te schaken, bijvoorbeeld online. Het animo liep hiervoor tijdens de laatste lockdown periode echter steeds verder terug, waardoor we nog twijfelen of we dit weer op touw willen gaan zetten.

Desalniettemin wenst het bestuur iedereen fijne feestdagen en gezondheid toe.

In memoriam Anjo Anjewierden

Ons bereikt het droevige bericht dat Anjo Anjewierden vorige week is overleden. Het komt voor ons als een grote schok.
Anjo was altijd een zeer gewaardeerd lid en heeft meerdere verenigingen met zijn lidmaadschap mogen verrijken. Naast dat hij een goede schaker was, waartegen je altijd een interessante scherpe partij kon verwachten, heeft hij zich ook veel voor het schaken in Overijssel en omstreken ingezet. Zo heeft hij onder andere functies als secretaris, penningmeester en redacteur gehad.
Ook voor onze club heeft Anjo zich ingezet en wilde dit komend seizoen zelfs uitbreiden in de vorm van een bestuursfunctie.

Anjo zal komende vrijdag 20 november worden gecremeerd. Als er mensen interesse hebben de crematie (al dan niet online) bij te wonen, neem dan contact op met het bestuur.

Boris of Gijs blijft aan kop bij het zomerschaak

Het is er nog even van afhankelijk wat het minimaal gespeelde aantal partijen moet zijn en wie er de laatste avond komen, maar Boris en Gijs staan bovenaan met 75% op de voet gevolgd door Jeroen en Mart.
Er waren maar liefst 3 nieuwkomers op de voorlaatste zomerschaakavond!

De stand:

plaatsGerardJurgenBorisGijsJulianRoelofMartLeonJeroenTomWalterJanLeoHenkJohanMokhtarByeLeenLoukKoenMaikeKevinDaveScoreUitPercentage
1Gerardx11.01.0100.00%
2Borisx110.50114.56.075.00%
3Gijs0x0.51.50.5211.5112112.016.075.00%
4Jeroen0.5101.50x13221111116.022.072.73%
5Mart00.51x11.5112111111115.021.071.43%
6Julianx0112.03.066.67%
7Roelof0.5x00.51114.06.066.67%
8Leon0.50.50x110.514.57.064.29%
9Jurgenx2.52.54.062.50%
10Tom100x10.51115.59.061.11%
11Walter0010x113.06.050.00%
12Kevin001x12.04.050.00%
13Jan 00.5020.5010x20.5121111.524.047.92%
14Koen001x1.03.033.33%
15Johan01.5x1.55.030.00%
16Leo 00000.51x113.512.029.17%
17Dave0010x1.04.025.00%
18Henk000001.5x1.58.018.75%
19Mokhtar000000x1001.09.011.11%
20Bye0000000x00.010.00.00%
21Leen0x0.01.00.00%
22Louk0x0.01.00.00%
23Maike0000x0.04.00.00%

Ingmar, Julian en Elias beste doorgeefschakers



ScoreUitAantalPerc
1Roelof (T)4.5uit590.00%
2Mart (T)4.5uit590.00%
3Ingmar3.5uit570.00%
4Julian3.5uit570.00%
5Elias3.5uit570.00%
6Daniel/Jan3uit560.00%
7Nasrallah3uit560.00%
8Lennart2.5uit550.00%
9Tom (T)2.5uit550.00%
10Joris2.5uit550.00%
11Sibren2uit540.00%
12Florian2uit540.00%
13Marle2uit540.00%
14Ruben2uit540.00%
15Sacha2uit540.00%
16Mohammed1uit520.00%
17Frederique0.5uit510.00%
18Noud0.5uit510.00%

De stand van het jeugdzomerschaak:



WeggeefLawineExtinctionWeigerBejaarden‘ShuffleDoorgeefschaakSnelschaak
1Julian10073
89733373.33
442
2Lennart8480
3187
73.33
355
3Mart

93
8073100
347
4Victor8486604347


320
5Roelof


66737386.67
299
6Gijs

809487


261
7Marle68
47
33
73.33
221
8Sacha6860

40
46.67
215
9Nasrallah7660
54



190
10Joris6867



46.67
181
11Valerie
53
5460


168
12Elias3633

33
60
163
13Mohammed6833
49



150
14Leon

73
60


133
15Viggo3653



20
109
16Daniel68
20


20
108
16Sibren

47
47


93
17Ingmar20
60




80
18Sepp68






68
19Frederique60






60
20Tom




60

60
21Florian36






36
22Noud20






20

Jeugd en senioren weer op de club

Vanaf komende vrijdag (3 juli) kan er weer ‘normaal’ in het clubgebouw worden geschaakt!

Dit zal in de vorm van jeugdzomerschaak zijn, waarbij er elke avond een thema-toernooi wordt gespeeld. Dat kan weggeefschaak, weigerschaak, doorgeefschaak, conditieschaak, opdrachtschaak, extinction chess, sinterklaasschaak, bejaardenschaak, schaak 960 enzovoorts zijn.Ben je nog niet bekend met deze schaakvormen? Nog een reden om langs te komen!

Ondanks dat er nu meer mag, vragen we toch erop te letten dat er zo min mogelijk begeleiders mee naar binnen gaan. 

Vanaf 10 juli wordt er ook weer bij de senioren geschaakt op vrijdagavond. Zomerschaak op dinsdag zal voorlopig nog niet worden georganiseerd. Op vrijdag spelen we vrijblijvende rapidcompetities vanaf 20:00. Zie de mail van 7 juli voor de corona maatregelen.

Lonneker overmachtig in eerste online SBO Rapid toernooi

Via de SBO worden er nu ook wekelijks toernooien op Lichess gehouden. Als je meedoet vertegenwoordig je automatisch ons online Team!

Rapid: iedere woensdag, 19 uur, 3 uur lang, 15+10, geen berserk
Snelschaak: iedere zaterdag, 19 uur, 2 uur lang, 5+3, met berserk

De toernooien staan net als onze vrijdagstoernooien onder het Team: https://lichess.org/team/sv-lonneker-online
Bij vragen kun je bij Erik of Robin terecht.

Paul met bijna de helft van onze punten

Even een korte uitleg over de opzet:
Iedereen die lid is van het Lonneker Team kan in meespelen met de SBO toernooien. De top 5 beste spelers (meeste punten) van elke club worden bij elkaar opgetelt en vormen zo de eindscore van de club. Het is dus echt een club tegen club aangelegenheid, wat het kijken en aanmoedigen bij de andere borden erg vermakelijk maakt.

In totaal waren er 59 deelnemers van 10 clubs. Lonneker was sterk vertegenwoordigd met onder andere Mart, Leon, Gijs, Boris, Igor en CMs Paul en Fabian. Hier onder de individuele punten. Niet iedereen heeft evenveel partijen meegespeeld.

SV Lonneker Online
NaamPuntenPunten
1CM PaultjelonnekerPaul224440
2GijslonnekerGijs191112
3CM FaulitemporaryFabian205811
4CreapsMart201910
5Boris-ZBoris203910
6ba_igorIgor17729
7robingbosRobin19594
8RasinDetraLeon19894
9SVLonnekerErik20232

En dan de clubeindstand!


TeamBeste spelersTotaal aantal punten
1SV Lonneker OnlineCM Paultjelonneker 40+12+11+10+1083
2SG Max EuweALias2020 18+10+8+8+751
3S.C. RijssenLingeringVengeance 16+13+8+7+448
4Schaakclub RaalteChessflowerpower 12+8+6+4+434
5SV Park StokhorstRienk_Stokhorst 7+7+6+6+228
6SV HECMariekesvhec1971 8+7+6+4+025
7Schaakvereniging ENOChessy19 16+420
8WSGerik_maris 9+6+0+0+015
9SV HardenbergJazzDiriChess 7+4+415
10Schaakvereniging AlmeloSVAlmelo 12+214

Zaterdag staat dus het eerste snelschaaktoernooi voor de deur. Kunnen we daar ons kunststukje herhalen?

Online schaakaanbod SV Lonneker

Update: 18/12/2020: ivm de lockdown worden er weer online toernooien georganiseerd

Update: 12/7/2020: er worden voorlopig geen online toernooien meer georganiseerd, omdat er weer op de club kan worden geschaakt!

Jeugd om 19:00 tot 19:45: 5 minuten p.p.p.p.
Link: https://lichess.org/tournament/34gQT1Jb

Senioren om 20:00 tot 21:30: 10 minuten p.p.p.p. met 2 seconden increment per zet
Link: https://lichess.org/tournament/475UZvzg

Dit moet je doen om vanaf nu online mee te kunnen schaken met onze SV Lonneker toernooien:

Er is ook een videouitleg op youtube: https://www.youtube.com/watch?v=pF9HvrClvFk

  • Zoek bij “Teams” het team “SV Lonneker Online” en doe een aanvraag om lid te worden met daarbij je eigenlijke naam zodat we kunnen zien of je ook lid bent. Nieuwe aanvragen worden altijd ruim voor aanvang van toernooien verwerkt.
  • Onder de rubriek “Teams” -> “SV Lonneker Online” kun je dan alle toernooien zien die alleen voor leden zijn, je hebt op die manier geen wachtwoord nodig. Je kunt dus heel makkelijk bij alle toekomstige toernooien meespelen.
  • Meld je aan voor het toernooi en speel mee.

Het makkelijkst is het om dit in een browser te doen, in de app is het wat lastig de rubriek “teams” te vinden. Het is wel mogelijk via de app te spelen, maar dan moet je het toernooi in de lange lijst van andere toernooien zoeken.
Vriendjes en vriendinnetjes kunnen ook graag meedoen, bij het aanmelden bij het “team” dan wel graag even een kort berichtje meesturen wie je bent.
Je kan je altijd ruim van te voren al aanmelden. Tijdens het toernooi kun je ook in de chat met elkaar praten en elkaars partijen bekijken als je even niet speelt.

Vanaf nu worden de toernooien hier en op de facebookpagina aangekondigd. 

Bij vragen kun je het beste even naar secretaris@svlonneker.nl mailen, op Lichess is dit de user “SVLonneker”.

Senioren ronde 26

Wit
ZwartUitslag
Albert Hulskers (A)Louk de Wit (C)1-0
Roelof Berkepeis (A)Jan in ‘t Veld (C)1-0
Gijs Gerritsen (A)Jeroen klein Essink (B)1-0
Henk Jonkers (B)Walter Wissenburg (B)1-0
Jürgen Scherfke (C)Johan Blokhuis (C)½-½
Leo Hansen (C)Mart Wennink (A)0-1
NrNaamPuntenWaGspGwRmVlAfPerc
1Mart Wennink (A)58840191522084
2Roelof Berkepeis (A)55239171313079
3Gijs Gerritsen (A)521381111000100
4Albert Hulskers (A)4443719937055
5Jan in ‘t Veld (C)3803617926058
6Tom Engberink (B)3483512534054
7Anjo Anjewierden (A)289347412064
8Henk Jonkers (B)2683312633062
9Ronald Edens (B)249329432061
10Jürgen Scherfke (C)2253116538040
11Jeroen klein Essink (B)192309513061
12Walter Wissenburg (B)1842910208020
13Johan Blokhuis (C)18128162311021
14Boris Tsoukkerman (A)164274211062
15Igor Babic (B)147265221060
16Gerhard Groenewoudt (B)1422533000100
17Martin Slikker (C)125248305037
18Paul ten Vergert (A)1152322000100
19Bas van Beek (B)1152233000100
20Louk de Wit (C)10921212217014
21Daan Koster (C)10020172213017
22Leo Hansen (C)98197313050
23Ed Balk (C)88185113030
24Robin Bos (A)691711000100
25Erik Akkersdijk (A)61162101050
26Leon Stuij (A)4515000000
27Jurgen Meijerink (A)4214000000
28Niklas Brinkers (A)3913000000
29Arno van Akkeren (A)2812000000
30Jarno Scheffner (A)2511000000
31Fabian Stotyn (A)2310000000
32Mokhtar Bakkali (C)21912001200