September 2022
M T W T F S S
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

Senioren ronde 1

Vrijdagavond, 09-09-2022. Een eerste competitieavond bij SVL. En een zeer goed gevulde avond. Nadat vorige week de massakamp tegen Nordhorn Blanke al een groot succes was geweest, bleek deze vrijdagavond niet daarvoor onder te willen doen. Zelfs het slechte weer buiten hield mensen niet tegen te komen schaken. In totaal 17 mensen aanwezig, 8 partijen.

Met daaronder krakers zoals Louk tegen Ed, en Mart tegen Appie. Iets na 9 uur is de eerste uitslag bekend: Thijs wint van Gerard! Na goed middenspel wist Thijs, ondanks dat zijn koning op de derde lijn stond, de ruimte beter te benutten en een loper voorsprong over te houden. Met winst als resultaat.

Op de andere borden is de strijd nog vol op bezig. Gijs heeft het erg lastig tegen Julian. Mart zegt quasi-serieus “ik sta al 2 pionnen achter”. En de resterende vijf partijen zitten nog volop in het middenspel.

Tegen kwart voor 10 wint Alexander van Avgerinos. Gijs staat 2 pionnen achter tegen Julian. Of klinkt het beter als ik zeg dat Julian gehakt maakt van Gijs! En de andere borden staan nog onder hoogspanning.

Tegen 10 uur heeft Julian van Gijs gewonnen. Valt dit onder de categorie ‘de jeugd heeft de toekomst’?

Rond kwart voor 11 vallen bij 2 partijen de beslissing. Walter wint (“ik kreeg de overwinning in de schoot geworpen”) van Henk. En Bas wint van Lennart. Ondanks de opmerking “ik verkloot het wel” van Bas weet hij toch te winnen.

Voor half 12 weet Mart toch van Appie te winnen. De kaskraker deze avond zorgt voor veel frustratie, heroische momenten, en meerdere “ik sta me toch slecht” uitspraken.
Ed begint in tijdnood te komen in zijn partij tegen Louk. En de partij tussen Ronald en Jeroen bestaat uit “K + 3 pionnen tegen K + 3 pionnen”

Na half 12 zijn de laatste 2 partijen afgelopen. Louk verliest “ik geef zo een stuk weg” tegen Ed; Ronald speelt remise tegen Jeroen.

Wit ZwartUitslag
MartAlbert1-0
GijsJulian0-1
ThijsGerard1-0
BasLennart1-0
HenkWalter0-1
AlexanderAvgerinos1-0
LoukEd0-1
RonaldJeroen½-½
TomOneven
NrNaamPuntenWaGspGwRmPerc
1Mart2427110100
2Julian2326110100
3Bas2025110100
4Thijs1824110100
5Walter1723110100
6Ed1422110100
7Alexander1321110100
8Tom13200000
9Jeroen61910150
10Ronald5,51810150
11Albert0171000
12Gijs0161000
13Lennart0151000
14Gerard0141000
15Henk0131000
16Louk0121000
17Avgerrinos0111000