[ maandag 8 december 2025 ]
Twee weken later dan gepland mocht Lonneker afreizen naar Kampen. Dit keer hadden we niet te kampen met ziekte en mensen die spoedvergaderingen hadden voor het werk, dus waren we gewoon compleet. Een shout-out naar onze gastheren voor het last-minute verplaatsen van de wedstrijd omdat wij twee weken geleden maar met 6 hadden kunnen komen.
Paul moest rijden. Dat vond hij ook niet zo erg na 3 dagen, Zetten Uitvoeren In Precaire Eindspel Noviteiten, in Duitsland. Kortom niet fit, maar deze keer ook niet naar de raad van Enschede dus gewoon lekker op bord 1 spelen. Jochen wilde graag op bord 7 met wit, maar hij had een taxi nodig dus Jürgen speelde op bord 2. Jokim schaakt gewoon graag, dus ja dan is 1+1 bord 3. Cupido voelde zich onheus beticht van zichzelf-alleen-maar-wit-geven dus hij had zwart op 4, zodat Gijs op bord 5 wel wit had. Bas had zich niet voorbereid, wat op zich weer een goede voorbereiding is dus hij mocht op 6. Jeroen maakte het team compleet op een zo laag mogelijk bord.
Je moet er maar zin in hebben op een maandagavond anderhalf uur in de auto zitten voor een potje schaken. Klinkt net zo logisch als de songtekst Kampen daar wil ik naar toe, samen met mijn kip en mijn paard en mijn koe. Oftewel het slaat als een tang op een varken. En na een stroeve seizoenstart moesten we precies dit varkentje dan maar even gaan wassen.
Cupido nam zijn rol als teamleider weer erg serieus en stapte met een goed gevulde boodschappentas in de auto van de voorzitter. Gijs en Jeroen waren ook op tijd present bij het clubgebouw, dus we konden op weg. Bas werd opgehaald bij de carpool in Holten. Parkeren bij het winkelcentrum, zodat we nog even de benen konden strekken en Cupido nog even kon klagen dat hij wel erg nodig moest pissen na 1,5 liter bier. Jokim was bij aankomst uiteraard al present. Jürgen en Jochen kwamen ook exact op tijd binnengelopen, dus we konden beginnen.
Paul was weer ouderwets aan het klagen over zijn stelling, dus 10 minuten later had hij gewonnen. Twee pionnen minder bleek niet zo erg te zijn. Want als je moet rijden mag je niet drinken in de auto en zie je mooie dameoffers. Zo won Paul zijn eerste partij?! voor Lonneker dit seizoen. Kortom deze jongen mag vaker rijden.

– hier won Paul met wit –
Gijs kwam wel aardig uit de opening, of zoals Paul het zou zeggen na de opening stond je wel erg slecht, nu gaat het wel. Twee koffie en een cola hadden de scherpte toch niet helemaal terug gebracht. Want even later zag zijn tegenstander gelukkig niet dat hij een stuk kon winnen. Zwart viel aan over de koningsvleugel, wit over de damevleugel. Typisch gevalletje blaffende honden bijten niet, want uiteindelijk werd er gewoon laf zetten herhaald door ondergetekende en Ekkelboom junior.
Ekkelboom senior, mocht tegen Jeroen. Op de heenweg sloeg Jeroen de biertjes over en misschien was dat niet onverstandig, want hij was messcherp. De toren die op h8 begon, danste als een veulen in de voorjaarswei naar voren over het behoorlijk volle bord om een toren op a1 te verschalken. Conclusie een prachtige overwinning van Jeroen en een 2,5 – 0,5 voorsprong.

– zo won Jeroen met zwart –
Bas was dit jaar toch hard op weg om 2000 te halen. Schaakt sinds de woorden “ben jij zo’n laffe c4 speler” geen deuk meer in een pakje boter. 1841 op de teller, maar ergens moest deze vrije val een halt toegeroepen worden en dit was het moment. Remise tegen 100 punten meer is het begin van de nieuwe opmars van Bas richting de 2000.
Jürgen stond gewoon prima, maar hij vond met zijn dame geen goed veld meer. Dit kostte hem een kwaliteit waarna zijn tegenstander remise aanbood. Omdat Jokim de laatste OV optie had gemist zou Jürgen, Bas ook nog eens mee terugnemen zodat Jokim met ons mee kon, kortom een erg nuttige bijdrage van Jürgen.
Jokim stond de hele partij gewoon erg prettig totdat hij remise afsloeg, de tegenstander had nog erg weinig tijd en schrok toen hij zag dat hij nog maar 2 seconden had, maar dat dekselse increment maakte dat tijd verder niet echt een issue meer was. Tenminste gevlagd worden was niet het geval, maar nadat Jokim eigenlijk zijn hele stelling had verkloot koos de tegenstander, met ondertussen weer 1,5 minuut op de klok maar nog steeds een hartslag van 170 door de tijdstress voor eeuwig schaak in plaats van mat in 1 :

– hier ontsnapte Jokim met wit –
Of het nou het bier in de auto, een verkeerd gevallen pepernoot, het biertje tijdens de partij, het door groepsdruk aangeprate spelen met de zwarte stukken, of absoluut teamgevoel was is onduidelijk. Maar Cupido verloor zijn partij en meestal als hij dat dit seizoen doet dan wint het team. De score 4-3 maken is natuurlijk ook wel het ultiem gunnen van je teamgenoot om een heroïsche daad te verrichten.
Meer dan remise zat er voor de tegenstander van Jochen nooit in, maar een eindspel ingaan tegen een Duitser is natuurlijk altijd levensgevaarlijk. Jochen walste met zijn 5 pionnen ondersteund door een loper dwars door de 5 pionnen ondersteund door een paard van zijn tegenstander. Een erg sterke overwinning en het beslissende punt! Toll Gemacht! 5-3
-Gijs
Info : https://sosc.netstand.nl/pairings/view/11191

.