Extern : Je kan niet altijd 6 gooien

Donderdag 13 februari had ons 8-tal in de SOS-competitie een uitwedstrijd tegen ASV-1. We hadden wat personele problemen. FC Twente speelde die dag en we hadden maar één Duitser ter beschikking. Volgend jaar zal ik aan de KNVB en de UEFA vragen of ze geen wedstrijden meer van FC Twente tegelijk met die van SV Lonneker plannen. Gelukkig was Jeroen terug uit Oost-Afrika en Arno ging pas maandag daarheen vliegen dus we hadden een team. Van onze top 7 spelers op de ratinglijst kon alleen onze superster Jokim spelen, dus ik dacht aan een tactische opstelling. Maar een tactische opstelling is voor loosers, dus besloot ik om te dobbelen op de speellocatie in Arnhem.

Omdat een dobbelsteen maar 6 vlakken heeft, gingen onze topscoorders Jochen en Bas, respectievelijk op bord 7 en 8 zitten. Jokim wilde niet op een lager bord dan 4, dus die dobbelde als eerste een 3. Daarna was het de beurt aan Jeroen, die 6 dobbelde, ik 5 en Arno 4. Mart en Leon dobbelden een tijdje geen 1 of 2, totdat Leon 1 dobbelde en de opstelling was een feit.

Gemiddeld had ASV meer dan 125 ratingpunten en op ieder bord hadden zij een hogere rating. Mart en Jochen kwamen goed uit de opening; Leon, Jeroen en Bas wat minder en de rest gelijk. Helaas konden Leon, Bas en Jeroen het tij niet keren en verloren. Er werd hard gevochten want er was voor elf uur nog geen uitslag. De rest speelde remise, waarbij moet worden aangetekend dat Mart, Arno en Alexander verloren hebben gestaan. Het werd een terechte 5½ – 2½ nederlaag.

Volgende wedstrijd 21 maart thuis tegen het Kasteel en donderdag 17 april spelen we uit tegen Mook. We gaan daar accommodatie regelen, Jokim en ik hebben al vrij gekregen voor vrijdag 18 april. Komt allen, ook als je niet speelt, het bier zal rijkelijk vloeien.

-Alexander