September 2023
M T W T F S S
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  

Boris geeft interessante lezing over Bronstein

Op 4 april heeft ons lid BorisTsoukkerman tijdens de schaakavond een lezing gegeven over zijn schaakleermeester David Bronstein. Deze Russische grootmeester werd na de tweede wereldoorlog kampioen van de Sovjet-Unie.

Boris gaf een boeiende presentatie van de geschiedenis van zijn idool en voorbeelden van enkele partijen waarin deze als een tovenaar werd afgeschilderd. We kregen een mooi inzicht in de prachtige stijl van schaken waaruit bleek dat Bronstein voortdurend op zoek was naar fraaie en opwindende varianten in de theorie en risico’s niet uit de weg ging.

Boris heeft Bronstein persoonlijk ontmoet in een schaakinstituut in Moskou waar het schaken kennelijk niet alleen een sport maar ook een manier van leven was. Zij spraken over bijzonderheden in gespeelde partijen. Bronstein bedacht regels die later op wereldniveau uitgewerkt zijn, al dan niet in vereenvoudigde vorm.

Ieder was gefascineerd door de presentatie en op de suggestie van Boris om in het volgende speelseizoen meer op dit terrein te laten zien werd enthousiast gereageerd. Zet dit de toon voor een nieuw element op de clubagenda?
De avond werd afgesloten met rapid- en snelschaak. Prima combinatie!

Ed Balk, voorzitter