November 2020
M T W T F S S
« Oct    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  

In memoriam Anjo Anjewierden

Ons bereikt het droevige bericht dat Anjo Anjewierden vorige week is overleden. Het komt voor ons als een grote schok.
Anjo was altijd een zeer gewaardeerd lid en heeft meerdere verenigingen met zijn lidmaadschap mogen verrijken. Naast dat hij een goede schaker was, waartegen je altijd een interessante scherpe partij kon verwachten, heeft hij zich ook veel voor het schaken in Overijssel en omstreken ingezet. Zo heeft hij onder andere functies als secretaris, penningmeester en redacteur gehad.
Ook voor onze club heeft Anjo zich ingezet en wilde dit komend seizoen zelfs uitbreiden in de vorm van een bestuursfunctie.

Anjo zal komende vrijdag 20 november worden gecremeerd. Als er mensen interesse hebben de crematie (al dan niet online) bij te wonen, neem dan contact op met het bestuur.

Tijdelijke schaakstop ivm corona

Ivm corona zijn er even geen schaakavonden (senioren en jeugd). Alle leden krijgen bericht als we weer kunnen beginnen.

Boris of Gijs blijft aan kop bij het zomerschaak

Het is er nog even van afhankelijk wat het minimaal gespeelde aantal partijen moet zijn en wie er de laatste avond komen, maar Boris en Gijs staan bovenaan met 75% op de voet gevolgd door Jeroen en Mart.
Er waren maar liefst 3 nieuwkomers op de voorlaatste zomerschaakavond!

De stand:

plaatsGerardJurgenBorisGijsJulianRoelofMartLeonJeroenTomWalterJanLeoHenkJohanMokhtarByeLeenLoukKoenMaikeKevinDaveScoreUitPercentage
1Gerardx11.01.0100.00%
2Borisx110.50114.56.075.00%
3Gijs0x0.51.50.5211.5112112.016.075.00%
4Jeroen0.5101.50x13221111116.022.072.73%
5Mart00.51x11.5112111111115.021.071.43%
6Julianx0112.03.066.67%
7Roelof0.5x00.51114.06.066.67%
8Leon0.50.50x110.514.57.064.29%
9Jurgenx2.52.54.062.50%
10Tom100x10.51115.59.061.11%
11Walter0010x113.06.050.00%
12Kevin001x12.04.050.00%
13Jan 00.5020.5010x20.5121111.524.047.92%
14Koen001x1.03.033.33%
15Johan01.5x1.55.030.00%
16Leo 00000.51x113.512.029.17%
17Dave0010x1.04.025.00%
18Henk000001.5x1.58.018.75%
19Mokhtar000000x1001.09.011.11%
20Bye0000000x00.010.00.00%
21Leen0x0.01.00.00%
22Louk0x0.01.00.00%
23Maike0000x0.04.00.00%

Ingmar, Julian en Elias beste doorgeefschakers



ScoreUitAantalPerc
1Roelof (T)4.5uit590.00%
2Mart (T)4.5uit590.00%
3Ingmar3.5uit570.00%
4Julian3.5uit570.00%
5Elias3.5uit570.00%
6Daniel/Jan3uit560.00%
7Nasrallah3uit560.00%
8Lennart2.5uit550.00%
9Tom (T)2.5uit550.00%
10Joris2.5uit550.00%
11Sibren2uit540.00%
12Florian2uit540.00%
13Marle2uit540.00%
14Ruben2uit540.00%
15Sacha2uit540.00%
16Mohammed1uit520.00%
17Frederique0.5uit510.00%
18Noud0.5uit510.00%

De stand van het jeugdzomerschaak:



WeggeefLawineExtinctionWeigerBejaarden‘ShuffleDoorgeefschaakSnelschaak
1Julian10073
89733373.33
442
2Lennart8480
3187
73.33
355
3Mart

93
8073100
347
4Victor8486604347


320
5Roelof


66737386.67
299
6Gijs

809487


261
7Marle68
47
33
73.33
221
8Sacha6860

40
46.67
215
9Nasrallah7660
54



190
10Joris6867



46.67
181
11Valerie
53
5460


168
12Elias3633

33
60
163
13Mohammed6833
49



150
14Leon

73
60


133
15Viggo3653



20
109
16Daniel68
20


20
108
16Sibren

47
47


93
17Ingmar20
60




80
18Sepp68






68
19Frederique60






60
20Tom




60

60
21Florian36






36
22Noud20






20

Jeugd en senioren weer op de club

Vanaf komende vrijdag (3 juli) kan er weer ‘normaal’ in het clubgebouw worden geschaakt!

Dit zal in de vorm van jeugdzomerschaak zijn, waarbij er elke avond een thema-toernooi wordt gespeeld. Dat kan weggeefschaak, weigerschaak, doorgeefschaak, conditieschaak, opdrachtschaak, extinction chess, sinterklaasschaak, bejaardenschaak, schaak 960 enzovoorts zijn.Ben je nog niet bekend met deze schaakvormen? Nog een reden om langs te komen!

Ondanks dat er nu meer mag, vragen we toch erop te letten dat er zo min mogelijk begeleiders mee naar binnen gaan. 

Vanaf 10 juli wordt er ook weer bij de senioren geschaakt op vrijdagavond. Zomerschaak op dinsdag zal voorlopig nog niet worden georganiseerd. Op vrijdag spelen we vrijblijvende rapidcompetities vanaf 20:00. Zie de mail van 7 juli voor de corona maatregelen.

Lonneker overmachtig in eerste online SBO Rapid toernooi

Via de SBO worden er nu ook wekelijks toernooien op Lichess gehouden. Als je meedoet vertegenwoordig je automatisch ons online Team!

Rapid: iedere woensdag, 19 uur, 3 uur lang, 15+10, geen berserk
Snelschaak: iedere zaterdag, 19 uur, 2 uur lang, 5+3, met berserk

De toernooien staan net als onze vrijdagstoernooien onder het Team: https://lichess.org/team/sv-lonneker-online
Bij vragen kun je bij Erik of Robin terecht.

Paul met bijna de helft van onze punten

Even een korte uitleg over de opzet:
Iedereen die lid is van het Lonneker Team kan in meespelen met de SBO toernooien. De top 5 beste spelers (meeste punten) van elke club worden bij elkaar opgetelt en vormen zo de eindscore van de club. Het is dus echt een club tegen club aangelegenheid, wat het kijken en aanmoedigen bij de andere borden erg vermakelijk maakt.

In totaal waren er 59 deelnemers van 10 clubs. Lonneker was sterk vertegenwoordigd met onder andere Mart, Leon, Gijs, Boris, Igor en CMs Paul en Fabian. Hier onder de individuele punten. Niet iedereen heeft evenveel partijen meegespeeld.

SV Lonneker Online
NaamPuntenPunten
1CM PaultjelonnekerPaul224440
2GijslonnekerGijs191112
3CM FaulitemporaryFabian205811
4CreapsMart201910
5Boris-ZBoris203910
6ba_igorIgor17729
7robingbosRobin19594
8RasinDetraLeon19894
9SVLonnekerErik20232

En dan de clubeindstand!


TeamBeste spelersTotaal aantal punten
1SV Lonneker OnlineCM Paultjelonneker 40+12+11+10+1083
2SG Max EuweALias2020 18+10+8+8+751
3S.C. RijssenLingeringVengeance 16+13+8+7+448
4Schaakclub RaalteChessflowerpower 12+8+6+4+434
5SV Park StokhorstRienk_Stokhorst 7+7+6+6+228
6SV HECMariekesvhec1971 8+7+6+4+025
7Schaakvereniging ENOChessy19 16+420
8WSGerik_maris 9+6+0+0+015
9SV HardenbergJazzDiriChess 7+4+415
10Schaakvereniging AlmeloSVAlmelo 12+214

Zaterdag staat dus het eerste snelschaaktoernooi voor de deur. Kunnen we daar ons kunststukje herhalen?

Online schaakaanbod SV Lonneker

Update: 12/7/2020: er worden voorlopig geen online toernooien meer georganiseerd, omdat er weer op de club kan worden geschaakt!

Dit moet je doen om vanaf nu online mee te kunnen schaken met onze SV Lonneker toernooien:

Er is ook een videouitleg op youtube: https://www.youtube.com/watch?v=pF9HvrClvFk

  • Zoek bij “Teams” het team “SV Lonneker Online” en doe een aanvraag om lid te worden met daarbij je eigenlijke naam zodat we kunnen zien of je ook lid bent. Nieuwe aanvragen worden altijd ruim voor aanvang van toernooien verwerkt.
  • Onder de rubriek “Teams” -> “SV Lonneker Online” kun je dan alle toernooien zien die alleen voor leden zijn, je hebt op die manier geen wachtwoord nodig. Je kunt dus heel makkelijk bij alle toekomstige toernooien meespelen.
  • Meld je aan voor het toernooi en speel mee.

Het makkelijkst is het om dit in een browser te doen, in de app is het wat lastig de rubriek “teams” te vinden. Het is wel mogelijk via de app te spelen, maar dan moet je het toernooi in de lange lijst van andere toernooien zoeken.
Vriendjes en vriendinnetjes kunnen ook graag meedoen, bij het aanmelden bij het “team” dan wel graag even een kort berichtje meesturen wie je bent.
Je kan je altijd ruim van te voren al aanmelden. Tijdens het toernooi kun je ook in de chat met elkaar praten en elkaars partijen bekijken als je even niet speelt.

Vanaf nu worden de toernooien hier en op de facebookpagina aangekondigd. 

Bij vragen kun je het beste even naar secretaris@svlonneker.nl mailen, op Lichess is dit de user “SVLonneker”.

Senioren ronde 26

Wit
ZwartUitslag
Albert Hulskers (A)Louk de Wit (C)1-0
Roelof Berkepeis (A)Jan in ‘t Veld (C)1-0
Gijs Gerritsen (A)Jeroen klein Essink (B)1-0
Henk Jonkers (B)Walter Wissenburg (B)1-0
Jürgen Scherfke (C)Johan Blokhuis (C)½-½
Leo Hansen (C)Mart Wennink (A)0-1
NrNaamPuntenWaGspGwRmVlAfPerc
1Mart Wennink (A)58840191522084
2Roelof Berkepeis (A)55239171313079
3Gijs Gerritsen (A)521381111000100
4Albert Hulskers (A)4443719937055
5Jan in ‘t Veld (C)3803617926058
6Tom Engberink (B)3483512534054
7Anjo Anjewierden (A)289347412064
8Henk Jonkers (B)2683312633062
9Ronald Edens (B)249329432061
10Jürgen Scherfke (C)2253116538040
11Jeroen klein Essink (B)192309513061
12Walter Wissenburg (B)1842910208020
13Johan Blokhuis (C)18128162311021
14Boris Tsoukkerman (A)164274211062
15Igor Babic (B)147265221060
16Gerhard Groenewoudt (B)1422533000100
17Martin Slikker (C)125248305037
18Paul ten Vergert (A)1152322000100
19Bas van Beek (B)1152233000100
20Louk de Wit (C)10921212217014
21Daan Koster (C)10020172213017
22Leo Hansen (C)98197313050
23Ed Balk (C)88185113030
24Robin Bos (A)691711000100
25Erik Akkersdijk (A)61162101050
26Leon Stuij (A)4515000000
27Jurgen Meijerink (A)4214000000
28Niklas Brinkers (A)3913000000
29Arno van Akkeren (A)2812000000
30Jarno Scheffner (A)2511000000
31Fabian Stotyn (A)2310000000
32Mokhtar Bakkali (C)21912001200

Jeugd ronde 17

Wit
ZwartUitslag
Ingmar WissinkRuben Strootman1-0
Marle WissinkNasrallah Bakkali1-0
Floris van den BeldSacha Almekinders1-0
Siebolt MersmannTimothy Voinov1-0
Sepp de GrootSibren Wissink1-0
Elias AlmekindersDaniel Vaanholt0-1
Mio HoogenbergRoelof Berkepeis (T)0-1
Florian LaanQuirijn Zürchner0-1
Edward KoopVictor Brorens0-1
Simon TrieschniggJoris Lipman1-0
Viggo KrukkertNoud Polhorst1-0
Mohamed BakkaliTije Ekkels0-1
Teoman CatiFrederique Laan0-1
NrNaamPuntenWaGspGwRmVlAfPercWPSB
1Floris van den Beld609501714030824139
2Julian Gringhuis536491512120833125
3Ingmar Wissink437481711150676134
4Nasrallah Bakkali388471710070588132
5Marle Wissink3184612903075082
6Lennart Gringhuis24445136160500104
7Sacha Almekinders2374413616050087
8Sepp de Groot23743155190367128
9Quirijn Zürchner2134210514055070
10Ruben Strootman2094114707050079
11Simon Trieschnigg1994010613065064
12Sibren Wissink18739145090357104
13Florian Laan1823812525050063
14Siebolt Mersmann1753712525050068
15Victor Brorens174369612072237
16Gijsbert Kortman172357502071454
17Michael Voinov1723410415045077
18Roelof Berkepeis (T)170337520085726
19Joris Lipman1553213517042369
20Caspian Koolwaaij1233110424050052
21Tije Ekkels1183013427038557
22Richard ter Horst1072910325040054
23Edward Koop1032812417037559
24Elias Almekinders1012715339030064
25Jurre Lenfert90267304042949
26Mio Hoogenberg882513319026961
27Noud Polhorst742411227027348
28Daniel Vaanholt70238224037531
29Viggo Krukkert60226132041724
30Ruben Almekinders53214112037526
31Pepijn Vermaak5220211007509
32Timothy Voinov31195113030022
33Mohamed Bakkali29186024016729
34Mart Wennink (T)24172011025012
35Andor Achterbos17161100010000
36Frederique Laan11151100010000
37Cristiaan Zurchner014400400018
38Annefleur Vermaak01310010004
39Teun van der Veen01210010004
40Teoman Cati01110010001

Beker

Ronde 17


Ruben
Ingmar0-1
Sacha
Floris0-1
Sibren
Sepp1-0
Daniel
Elias0-1
Roelof
Mio1-0
Quirijn
Florian1-0
Victor
Edward1-0
Joris
Simon
Noud
Viggo0-1
Tije
Mohamed1-0
Frederique
Teoman0-1
NaamPunten WedstrijdenPercentage
1Marle2uit2100%
2Teoman1uit1100%
3Lennart3.5uit488%
4Michael2.5uit383%
5Julian5uit683%
6Floris5uit683%
7Sibren4uit580%
8Joris3uit475%
9Timothy1.5uit275%
10Victor1.5uit275%
11Ingmar4.5uit675%
12Gijsbert2uit367%
13Victor4uit667%
14Ruben S5uit863%
15Nasrallah5.5uit1055%
16Richard2.5uit550%
17Caspian2uit450%
18Christiaan1uit250%
19Ruben A1uit250%
20Siebolt1.5uit350%
21Elias3uit650%
22Quirijn2uit450%
23Viggo1uit250%
24Tije3uit743%
25Simon2.5uit642%
26Florian2.5uit736%
27Sepp2uit633%
28Edward2.5uit831%
29Sacha1uit425%
30Mio2uit1020%
31Noud0.5uit68%
32Annefleur0uit10%
33Siebolt0uit10%
34Jurre0uit10%
35Pepijn0uit10%
36Mohamed0uit10%
37Daniel0uit40%
38Teun0uit10%
39Frederique0uit10%
40Roelof (T)1uit1100%

Senioren ronde 25

Uitslagen

Mart WenninkLouk de Wit1-0
Roelof BerkepeisAlbert Hulskers1-0
Johan BlokhuisLeon Hansen1-0
Jürgen ScherfkeBas van Beek0-1
Jeroen klein EsselinkJan in ‘t Veld1-0
Walter Wissenburg