September 2020
M T W T F S S
« Aug    
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930  

Boris of Gijs blijft aan kop bij het zomerschaak

Het is er nog even van afhankelijk wat het minimaal gespeelde aantal partijen moet zijn en wie er de laatste avond komen, maar Boris en Gijs staan bovenaan met 75% op de voet gevolgd door Jeroen en Mart.
Er waren maar liefst 3 nieuwkomers op de voorlaatste zomerschaakavond!

De stand:

plaatsGerardJurgenBorisGijsJulianRoelofMartLeonJeroenTomWalterJanLeoHenkJohanMokhtarByeLeenLoukKoenMaikeKevinDaveScoreUitPercentage
1Gerardx11.01.0100.00%
2Borisx110.50114.56.075.00%
3Gijs0x0.51.50.5211.5112112.016.075.00%
4Jeroen0.5101.50x13221111116.022.072.73%
5Mart00.51x11.5112111111115.021.071.43%
6Julianx0112.03.066.67%
7Roelof0.5x00.51114.06.066.67%
8Leon0.50.50x110.514.57.064.29%
9Jurgenx2.52.54.062.50%
10Tom100x10.51115.59.061.11%
11Walter0010x113.06.050.00%
12Kevin001x12.04.050.00%
13Jan 00.5020.5010x20.5121111.524.047.92%
14Koen001x1.03.033.33%
15Johan01.5x1.55.030.00%
16Leo 00000.51x113.512.029.17%
17Dave0010x1.04.025.00%
18Henk000001.5x1.58.018.75%
19Mokhtar000000x1001.09.011.11%
20Bye0000000x00.010.00.00%
21Leen0x0.01.00.00%
22Louk0x0.01.00.00%
23Maike0000x0.04.00.00%

Ingmar, Julian en Elias beste doorgeefschakers



ScoreUitAantalPerc
1Roelof (T)4.5uit590.00%
2Mart (T)4.5uit590.00%
3Ingmar3.5uit570.00%
4Julian3.5uit570.00%
5Elias3.5uit570.00%
6Daniel/Jan3uit560.00%
7Nasrallah3uit560.00%
8Lennart2.5uit550.00%
9Tom (T)2.5uit550.00%
10Joris2.5uit550.00%
11Sibren2uit540.00%
12Florian2uit540.00%
13Marle2uit540.00%
14Ruben2uit540.00%
15Sacha2uit540.00%
16Mohammed1uit520.00%
17Frederique0.5uit510.00%
18Noud0.5uit510.00%

De stand van het jeugdzomerschaak:



WeggeefLawineExtinctionWeigerBejaarden‘ShuffleDoorgeefschaakSnelschaak
1Julian10073
89733373.33
442
2Lennart8480
3187
73.33
355
3Mart

93
8073100
347
4Victor8486604347


320
5Roelof


66737386.67
299
6Gijs

809487


261
7Marle68
47
33
73.33
221
8Sacha6860

40
46.67
215
9Nasrallah7660
54



190
10Joris6867



46.67
181
11Valerie
53
5460


168
12Elias3633

33
60
163
13Mohammed6833
49



150
14Leon

73
60


133
15Viggo3653



20
109
16Daniel68
20


20
108
16Sibren

47
47


93
17Ingmar20
60




80
18Sepp68






68
19Frederique60






60
20Tom




60

60
21Florian36






36
22Noud20






20

Jeugd en senioren weer op de club

Vanaf komende vrijdag (3 juli) kan er weer ‘normaal’ in het clubgebouw worden geschaakt!

Dit zal in de vorm van jeugdzomerschaak zijn, waarbij er elke avond een thema-toernooi wordt gespeeld. Dat kan weggeefschaak, weigerschaak, doorgeefschaak, conditieschaak, opdrachtschaak, extinction chess, sinterklaasschaak, bejaardenschaak, schaak 960 enzovoorts zijn.Ben je nog niet bekend met deze schaakvormen? Nog een reden om langs te komen!

Ondanks dat er nu meer mag, vragen we toch erop te letten dat er zo min mogelijk begeleiders mee naar binnen gaan. 

Vanaf 10 juli wordt er ook weer bij de senioren geschaakt op vrijdagavond. Zomerschaak op dinsdag zal voorlopig nog niet worden georganiseerd. Op vrijdag spelen we vrijblijvende rapidcompetities vanaf 20:00. Zie de mail van 7 juli voor de corona maatregelen.

Lonneker overmachtig in eerste online SBO Rapid toernooi

Via de SBO worden er nu ook wekelijks toernooien op Lichess gehouden. Als je meedoet vertegenwoordig je automatisch ons online Team!

Rapid: iedere woensdag, 19 uur, 3 uur lang, 15+10, geen berserk
Snelschaak: iedere zaterdag, 19 uur, 2 uur lang, 5+3, met berserk

De toernooien staan net als onze vrijdagstoernooien onder het Team: https://lichess.org/team/sv-lonneker-online
Bij vragen kun je bij Erik of Robin terecht.

Paul met bijna de helft van onze punten

Even een korte uitleg over de opzet:
Iedereen die lid is van het Lonneker Team kan in meespelen met de SBO toernooien. De top 5 beste spelers (meeste punten) van elke club worden bij elkaar opgetelt en vormen zo de eindscore van de club. Het is dus echt een club tegen club aangelegenheid, wat het kijken en aanmoedigen bij de andere borden erg vermakelijk maakt.

In totaal waren er 59 deelnemers van 10 clubs. Lonneker was sterk vertegenwoordigd met onder andere Mart, Leon, Gijs, Boris, Igor en CMs Paul en Fabian. Hier onder de individuele punten. Niet iedereen heeft evenveel partijen meegespeeld.

SV Lonneker Online
NaamPuntenPunten
1CM PaultjelonnekerPaul224440
2GijslonnekerGijs191112
3CM FaulitemporaryFabian205811
4CreapsMart201910
5Boris-ZBoris203910
6ba_igorIgor17729
7robingbosRobin19594
8RasinDetraLeon19894
9SVLonnekerErik20232

En dan de clubeindstand!


TeamBeste spelersTotaal aantal punten
1SV Lonneker OnlineCM Paultjelonneker 40+12+11+10+1083
2SG Max EuweALias2020 18+10+8+8+751
3S.C. RijssenLingeringVengeance 16+13+8+7+448
4Schaakclub RaalteChessflowerpower 12+8+6+4+434
5SV Park StokhorstRienk_Stokhorst 7+7+6+6+228
6SV HECMariekesvhec1971 8+7+6+4+025
7Schaakvereniging ENOChessy19 16+420
8WSGerik_maris 9+6+0+0+015
9SV HardenbergJazzDiriChess 7+4+415
10Schaakvereniging AlmeloSVAlmelo 12+214

Zaterdag staat dus het eerste snelschaaktoernooi voor de deur. Kunnen we daar ons kunststukje herhalen?

Online schaakaanbod SV Lonneker

Update: 12/7/2020: er worden voorlopig geen online toernooien meer georganiseerd, omdat er weer op de club kan worden geschaakt!

Dit moet je doen om vanaf nu online mee te kunnen schaken met onze SV Lonneker toernooien:

Er is ook een videouitleg op youtube: https://www.youtube.com/watch?v=pF9HvrClvFk

  • Zoek bij “Teams” het team “SV Lonneker Online” en doe een aanvraag om lid te worden met daarbij je eigenlijke naam zodat we kunnen zien of je ook lid bent. Nieuwe aanvragen worden altijd ruim voor aanvang van toernooien verwerkt.
  • Onder de rubriek “Teams” -> “SV Lonneker Online” kun je dan alle toernooien zien die alleen voor leden zijn, je hebt op die manier geen wachtwoord nodig. Je kunt dus heel makkelijk bij alle toekomstige toernooien meespelen.
  • Meld je aan voor het toernooi en speel mee.

Het makkelijkst is het om dit in een browser te doen, in de app is het wat lastig de rubriek “teams” te vinden. Het is wel mogelijk via de app te spelen, maar dan moet je het toernooi in de lange lijst van andere toernooien zoeken.
Vriendjes en vriendinnetjes kunnen ook graag meedoen, bij het aanmelden bij het “team” dan wel graag even een kort berichtje meesturen wie je bent.
Je kan je altijd ruim van te voren al aanmelden. Tijdens het toernooi kun je ook in de chat met elkaar praten en elkaars partijen bekijken als je even niet speelt.

Vanaf nu worden de toernooien hier en op de facebookpagina aangekondigd. 

Bij vragen kun je het beste even naar secretaris@svlonneker.nl mailen, op Lichess is dit de user “SVLonneker”.

Senioren ronde 26

Wit
ZwartUitslag
Albert Hulskers (A)Louk de Wit (C)1-0
Roelof Berkepeis (A)Jan in ‘t Veld (C)1-0
Gijs Gerritsen (A)Jeroen klein Essink (B)1-0
Henk Jonkers (B)Walter Wissenburg (B)1-0
Jürgen Scherfke (C)Johan Blokhuis (C)½-½
Leo Hansen (C)Mart Wennink (A)0-1
NrNaamPuntenWaGspGwRmVlAfPerc
1Mart Wennink (A)58840191522084
2Roelof Berkepeis (A)55239171313079
3Gijs Gerritsen (A)521381111000100
4Albert Hulskers (A)4443719937055
5Jan in ‘t Veld (C)3803617926058
6Tom Engberink (B)3483512534054
7Anjo Anjewierden (A)289347412064
8Henk Jonkers (B)2683312633062
9Ronald Edens (B)249329432061
10Jürgen Scherfke (C)2253116538040
11Jeroen klein Essink (B)192309513061
12Walter Wissenburg (B)1842910208020
13Johan Blokhuis (C)18128162311021
14Boris Tsoukkerman (A)164274211062
15Igor Babic (B)147265221060
16Gerhard Groenewoudt (B)1422533000100
17Martin Slikker (C)125248305037
18Paul ten Vergert (A)1152322000100
19Bas van Beek (B)1152233000100
20Louk de Wit (C)10921212217014
21Daan Koster (C)10020172213017
22Leo Hansen (C)98197313050
23Ed Balk (C)88185113030
24Robin Bos (A)691711000100
25Erik Akkersdijk (A)61162101050
26Leon Stuij (A)4515000000
27Jurgen Meijerink (A)4214000000
28Niklas Brinkers (A)3913000000
29Arno van Akkeren (A)2812000000
30Jarno Scheffner (A)2511000000
31Fabian Stotyn (A)2310000000
32Mokhtar Bakkali (C)21912001200

Jeugd ronde 17

Wit
ZwartUitslag
Ingmar WissinkRuben Strootman1-0
Marle WissinkNasrallah Bakkali1-0
Floris van den BeldSacha Almekinders1-0
Siebolt MersmannTimothy Voinov1-0
Sepp de GrootSibren Wissink1-0
Elias AlmekindersDaniel Vaanholt0-1
Mio HoogenbergRoelof Berkepeis (T)0-1
Florian LaanQuirijn Zürchner0-1
Edward KoopVictor Brorens0-1
Simon TrieschniggJoris Lipman1-0
Viggo KrukkertNoud Polhorst1-0
Mohamed BakkaliTije Ekkels0-1
Teoman CatiFrederique Laan0-1
NrNaamPuntenWaGspGwRmVlAfPercWPSB
1Floris van den Beld609501714030824139
2Julian Gringhuis536491512120833125
3Ingmar Wissink437481711150676134
4Nasrallah Bakkali388471710070588132
5Marle Wissink3184612903075082
6Lennart Gringhuis24445136160500104
7Sacha Almekinders2374413616050087
8Sepp de Groot23743155190367128
9Quirijn Zürchner2134210514055070
10Ruben Strootman2094114707050079
11Simon Trieschnigg1994010613065064
12Sibren Wissink18739145090357104
13Florian Laan1823812525050063
14Siebolt Mersmann1753712525050068
15Victor Brorens174369612072237
16Gijsbert Kortman172357502071454
17Michael Voinov1723410415045077
18Roelof Berkepeis (T)170337520085726
19Joris Lipman1553213517042369
20Caspian Koolwaaij1233110424050052
21Tije Ekkels1183013427038557
22Richard ter Horst1072910325040054
23Edward Koop1032812417037559
24Elias Almekinders1012715339030064
25Jurre Lenfert90267304042949
26Mio Hoogenberg882513319026961
27Noud Polhorst742411227027348
28Daniel Vaanholt70238224037531
29Viggo Krukkert60226132041724
30Ruben Almekinders53214112037526
31Pepijn Vermaak5220211007509
32Timothy Voinov31195113030022
33Mohamed Bakkali29186024016729
34Mart Wennink (T)24172011025012
35Andor Achterbos17161100010000
36Frederique Laan11151100010000
37Cristiaan Zurchner014400400018
38Annefleur Vermaak01310010004
39Teun van der Veen01210010004
40Teoman Cati01110010001

Beker

Ronde 17


Ruben
Ingmar0-1
Sacha
Floris0-1
Sibren
Sepp1-0
Daniel
Elias0-1
Roelof
Mio1-0
Quirijn
Florian1-0
Victor
Edward1-0
Joris
Simon
Noud
Viggo0-1
Tije
Mohamed1-0
Frederique
Teoman0-1
NaamPunten WedstrijdenPercentage
1Marle2uit2100%
2Teoman1uit1100%
3Lennart3.5uit488%
4Michael2.5uit383%
5Julian5uit683%
6Floris5uit683%
7Sibren4uit580%
8Joris3uit475%
9Timothy1.5uit275%
10Victor1.5uit275%
11Ingmar4.5uit675%
12Gijsbert2uit367%
13Victor4uit667%
14Ruben S5uit863%
15Nasrallah5.5uit1055%
16Richard2.5uit550%
17Caspian2uit450%
18Christiaan1uit250%
19Ruben A1uit250%
20Siebolt1.5uit350%
21Elias3uit650%
22Quirijn2uit450%
23Viggo1uit250%
24Tije3uit743%
25Simon2.5uit642%
26Florian2.5uit736%
27Sepp2uit633%
28Edward2.5uit831%
29Sacha1uit425%
30Mio2uit1020%
31Noud0.5uit68%
32Annefleur0uit10%
33Siebolt0uit10%
34Jurre0uit10%
35Pepijn0uit10%
36Mohamed0uit10%
37Daniel0uit40%
38Teun0uit10%
39Frederique0uit10%
40Roelof (T)1uit1100%

Senioren ronde 25

Uitslagen

Mart WenninkLouk de Wit1-0
Roelof BerkepeisAlbert Hulskers1-0
Johan BlokhuisLeon Hansen1-0
Jürgen ScherfkeBas van Beek0-1
Jeroen klein EsselinkJan in ‘t Veld1-0
Walter Wissenburg

Woensdagschaak

WitZwartUitslag
Bert VenekampAlfons Meijerink0-1
Evert HendriksLouk de Wit1-0
Cees DoevelaarAlbert Hulskers1-0
Siebrand WierengaJoop Mengels0-1
Leen van WilligenJohan Blokhuis1-0
IJsbrand HortensiusAnjo Anjewierden0-1
Paul LambeckJürgen Scherfke1-0
Jelle TettelaarBen Reinink½-½
NrNaamPuntenWaGspGwRmVlAfPercWPSBKlAlOnNg
1Roelof Berkepeis380,530201712087,5166138-21Z01
2Anjo Anjewierden380,3329161501093,8138129,502Z05
3Albert Hulskers312,832813733065,411758,5-11Z80
4Cees Doevelaar260,52721983161,9173,590,511W00
5Ben Reinink228,526211056059,516975,5-11Z00
6Joop Mengels225,332514824064,313062,2502Z16
7Siebrand Wierenga1842421849047,6174,566,7532W00
8Alfons Meijerink176,52320739142,5174,568,5-23Z01
9Evert Hendriks175,1722144640501335201W07
10Paul Lambeck173,832115645053,312649,25-11W06
11Gerhard Groenewoudt163,5208332056,38636,501Z211
12Bert Venekamp1571918648044,4160,543,7502W03
13Leen van Willigen15018208111042,5158,547,523W01
14IJsbrand Hortensius128,51716277034,413831,7503W14
15Boris Tsoukkerman124,83168323050923702Z112
16Johan Blokhuis1001516349031,312823,5-21Z05
17Jürgen Scherfke79,331415159023,311817,2511Z06
18Jelle Tettelaar72,671311146027,37115,7511W010
19Louk de Wit26,51219021705,31614,2512Z11
20Wodan18,3311000000000  –021
21Jan in ‘t Veld16,6710000000000  –021

Zwarte dag voor Lonneker teams

Op zaterdag 1 februari was Gijsje alweer om 11 uur in touw voor Lonneker. Inkopen doen natuurlijk erg belangrijk! Daarna snel naar huis om om 12 uur de deur open te gooien. Borden klaar zetten, klokken instellen, stukken bij de borden leggen, koffie zetten, analyseruimte open doen, barlijsten printen en wedstrijdformulieren zoeken. Oh ja shit de verwarming vergeten, ja dan beginnen we maar koud om er toch een warm middagje schaken van te maken. Gelukkig Jeroen en Roelof komen, zouden jullie de stukken nog even willen opzetten? Super! Arno jij hebt een schitterend handschrift schrijf jij de opstellingen even op? Fantastisch!

Voor Lonneker 2 stond er vandaag veel op het spel. Samen met ZZS en Almelo waren er nog 0 matchpunten gepakt en vandaag stond dan ook de degradatie-kraker tegen ZZS op het programma. Lonneker 1 had al 4 matchpunten op zak en een extra resultaat zou er gelijk voor zorgen dat Lonneker 1 zo goed als helemaal veilig was. Bij het eerste kon Robin niet omdat hij aan het skieen was en Jarno omdat hij ziek was, daarom schoven Walter en Roelof door vanuit het tweede. Igor zat ook lekker biertjes te drinken in de sneeuw, maar omdat we 9 spelers hebben bij het tweede waren hier alleen Leon en Jeroen nodig als invallers.

Dan de opstellingen: Lonneker 1 speelde tactisch met Walter op 1, Niklas mocht op 2 shinen, bord 3 was voor Jokim, 4 voor Wie-Wa-Wennink, Roelof nam de honneurs waar op 5, de deze week 16 geworden Inken zat op 6, Arno zat op 7 en lest best Jurgen op 8. Tegen 2167, 1971, 2080, 2033, 1979, 2018, 1714, 1782 vooral veel kansen op de lage borden. Lonneker 2 speelde met de oersterke Anjo op 1, ondergetekende op 2, invallers Stuij en Jeroen op 3 en 4, Boris op 5, Wim op 6, Tom op 7 en Hi-ha-Henkie op 8. De tegenstanders hadden personele problemen waardoor de 1-0 vooraf al een feit was en laat dat nou net op mijn bord zijn. Heh wat vervelend ik had zooooooooo veel zin om te schaken…. Verder kwamen ze met 1974, NO, 1774, 1852, 1756, 1550, 1442 en 1659. Kortom op elk bord volop kansen. Aangezien ik geen partij had mocht ik 2x teamleider, wedstrijdleider en verslagschrijver zijn en zo geschiedde. Dan de partijen:

Leon stond snel een pion voor, een gambietje of is die Stuij gewoon zo goed? Henk stond al snel een pionnetje achter, maar zijn stelling oogde wel erg prettig. Niklas vertelde mij dat zijn motto van de dag was: alle stukken die je afruilt, kun je niet weggeven dus daar gingen aan beide kanten al snel een paard en een loper van het bord. De tegenstander van Boris komt van oorsprong uit Oldenzaal en vroeg nog naar onze voorzitter. Over 10 a 15 jaar kwam hij weer deze kant op en wilde hij wel lid worden, dus die hebben we gelijk maar een inschrijfformulier onder de neus gedrukt. Onze Oldenzalers Jan en Jurgen waren dan ook geen onbekenden voor hem.

De cola is op, ik zet mijn hulplijn in. Maar welke het publiek vragen lijkt me vrij zinloos, want ik verwacht niet dat iemand cola mee heeft. 50-50. Ja ik weet al 100% zeker dat er geen cola is. Ik ga iemand bellen, wie beter dan meneer Hulskers die heeft overal een oplossing voor bij Lonneker. En ja hoor een half uurtje later met worst, zoutjes en cola is de oale grieze ook van de partij. Walter had trouwens vrijdagavond nog voorbereid, dit kwam niet op het bord, dan maar gewoon lekker zwoegen.

De zaal is opgewarmd, kom maar door met die puntenregen. Raampjes open een beetje extra zuurstof en vlammen. Dan dop ik mijn tweede vast los op de goede afloop. Niklas heeft te weinig geruild en ja dan kun je ook een stuk weg geven, mat lijkt ook nog ver weg dat ziet er slecht uit. De tegenstander van Tom vind het mooie borden, hulde voor de materiaalcommisaris. Wim krijgt een offer op h3 voor de kiezen, overleven maar. Ondertussen is er 2 uur gespeeld. Tijd voor een lekker plakje worst.

Niklas verliest helaas 0-1. Jurgen heeft remise afgeslagen, zonder overleg met mij, tik over de vingers maar hij won een pion dus vooruit voor deze keer speel maar verder. Inken staat ook niet zo goed dan moeten onze andere helden van Lonneker 1 dit maar oplossen. Anjo offert een kwaliteit, is dit goed? Ik heb zoals gewoonlijk bij zijn partijen weer geen idee. Walter overleeft ondertussen nog steeds. Wim heeft het offer op h3 niet geaccepteerd maar besloten om zelf op f6 te offeren. De koningstelling van Stuij wordt ondertussen ook gepenetreerd met een offer.

Leon heeft twee torens zijn tegenstander een dame en een pion extra lastig lastig. De tegenstander van Arno heeft ondertussen een doorgebroken pion op e6, maar de eeuwige vraag is dat een goede of een slechte pion. Stukoffers is wel het thema van de dag, want ook de tegenstander van Wennink waagt zich er aan. Roelof heeft ondertussen ook een pionnetje meer dan zijn tegenstander gearresteerd. Wennink lijkt gewoon een stuk tegen een pion meer te hebben.

De prognoses:Anjo is hopelijk naar iets concreets aan het toewerken, hij staat in ieder geval geen kwaliteit meer achter, Henk staat prettig, Stuij moet voor remise gaan denk ik, Jeroen en Wim zijn in de problemen, Tom heeft een stuk minder, dan moeten Boris ook een puntje over de streep gaan trekken voor de overwinning. Bij het eerste lijken Jurgen en Roelof hun pion voorsprong te moeten gaan winnen als we een resultaat willen halen. Wennink zal wel winnen. Jokim en Inken staan niet goed dus dan moet Arno ook maar winnen en wie weet overleeft Walter wel voor 4,5 maar dat lijkt wel het meest optimistische scenario.

Leon accepteert remise, 1,5-0,5 lastig eindspel staan boeken vol over 2 torens tegen een dame. Nog 3 te gaan. Jokim verliest ondertussen 0-2, dat wordt een lastig verhaal. Zeker omdat Walter ook een stuk minder heeft. Wim verliest en zo wordt het bij tweede ook steeds lastiger, maar met 1,5-1,5 is alles nog mogelijk. Jeroen offert een toren voor eeuwig schaak hopelijk lukt dit. Anjo wint in ieder geval en zet de score op 2,5-1,5. Inken verliest ook dat is 0-3. Roelof heeft een dame tegen een toren en een loper, Wennink staat een stuk voor, Jurgen een pion en dan moet arno het maar doen. Jeroen verliest ondertussen en dan staat het bij het tweede ook 2,5-2,5. Henk en Boris verliezen en dan is de nederlaag een feit. Tom pakt nog een halfje 3-5. Drama!

Jurgen had ondertussen wel gewonnen voor de 1-3 Wennink wint ook en maakt het 2-3. Arno staat beter maar of het ook te winnen is. Roelof lijkt in ieder geval te gaan winnen maar in tijdnood maakt hij de verkeerde beslissing en houdt hij een remise tot verloren eindspel over. Walter verliest ook en zo wordt het 2-4. Arno wint en maakt het 3-4 maar dit lijkt toch echt niet te winnen voor Roelof. Helaas 3-5. Het had zo mooi kunnen zijn maar nu moet Lonneker 2 behoorlijk gaan vrezen voor degradatie en Lonneker 1 is er ook nog niet.

Lonneker 1 Zevenaar 1
1Walter Wissenburg1586Guust Homs2160z-w0-1
2Niklas Brinkers1791Kevin Verfuerth1970w-z0-1
3Jokim van den Bos2065Thomas Verfuerth2067z-w0-1
4Mart Wennink1890Lars Günther2054w-z1-0
5Roelof Berkepeis1824Thorsten Brandt1979z-w0-1
6Inken Meijerink1661Arie Huysman2014w-z0-1
7Arno van Akkeren2002Tonie Claessen1741z-w1-0
8Jürgen Meijerink1925Dennis Hoenselaar1766w-z1-0
Gemiddelde rating1843Gemiddelde rating1969 3-5
Lonneker 2 ZZS! 1
1Anjewierden, A.A. (Anjo)1854Schoenmaker, K.A. (Karel)1977z-w1 – 0
2Gerritsen, G.H.G. (Gijs)1894NO0w-z1R – 0R
3Stuij, L. (Leon)1835Drongelen van, B. (Bert)1766z-w½ – ½
4Klein Essink, J. (Jeroen)1753Hoogterp, E.R. (Emile)1842w-z0 – 1
5Tsoukkerman, B.Z. (Boris)1882Wouda, R. (Rick)1772z-w0 – 1
6Stoltenborgh, W.R. (Wim)1700Bouter, O.F. (Oscar)1560w-z0 – 1
7Engberink, T. (Tom)1652Borter, W.R. (Walter)1453z-w½ – ½
8Jonkers, H. (Henk)1618Tan, H.B. (Boen)1678w-z0 – 1
Gemiddelde Rating:1774Gemiddelde Rating:1721 3-5

Partij fragment Karel Schoenmaker – Anjo Anjewierden

Stelling na 11… Te8 :

12. 0-0-0?

In het voetbal heb je de ziekenhuisbal, dit heeft er veel van weg. Na de korte rokade behoudt wit zijn openingsvoordeel.

12… Pg4

Vanzelfsprekend. De bedoeling van de lange rokade was natuurlijk om een aanval op de zwarte koning op touw te zetten. Nu is al duidelijk dat de witte koning meer te vrezen heeft.

13. h4

Na 30 minuten gespeeld en het valt te prijzen dat wit zijn plan doorzet. Tijdens deze pauze dacht ik na over het vervolg na ongeveer de enige redelijke zet die 13… Pxf2 voorkomt: 13. Pe4. Zwart heeft dan 13… Dxd2+ 14. Txd2 Txe4! 15. Lxe4 Pxf2 met een bijzondere paardvork.

13… Pe5!?

Zwart wint materiaal na 13… Pxf2, maar dan worden ook lijnen richting de zwarte koning geopend die niet zo makkelijk uit te rekenen zijn. Ik speelde vol op de koningsaanval en dan moet Ld3 van het bord. De tekstzet heeft ook nog een psychologisch voordeel: wit heeft net een half uur nagedacht of hij Pxf2 zal toestaan, en dan doet zwart iets anders.

14. Df4

Deze keer had wit 20 minuten nodig. De enige zet om zwarts plan (Pxd3 gevolgd door Lf5) te verhinderen is 14. Pg3, maar ook dat heeft nadelen, omdat het paard op e2 veld c3 verdedigd.

14… Pxd3+ 15. Txd3 Lf5 16. Td2

De engine ziet de bui al hangen en offert een kwaliteit met 16. Dd2.

16… Pb4! 17. Df3

Dekt veld d3.

17… Txe2!!

Met een ruime voorsprong op de klok had ik de tijd om de belangrijkste varianten systematich uit te rekenen.

18. Pxe2

De beste manier om de toren te slaan. 18. Dxe2 Lxc3 19. bxc3 Dxa3 20. Tb2 Da1+ 21. Kd2 Dxb2 wint, of 18. Txe2 Lxc3 19. bxc3 (19. Dxc3 Pa2+) 19… Dxa3 en wint.

18… Da4!!

Een rustig zetje om het af te ronden. Er dreigt 19… Pa2 mat.

19. Pc3

Wit heeft geen keus. Het vervolg spreekt nu voor zich.

19… Lxc3 20. bxc3 Dxa3+ 21. Kd1 Da1+ 22. Ke2 Dxh1 23. cxb4 Te8 24. Le3 h5! 25. Td1 Dxh4 26. Kd2 Dxc4 27. Df4 Dc2+ 28. Ke1 Lg4 29. f3 Lf5 0-1

Het meest moeilijk is een gewonnen stelling in een punt om te zetten

Thorsten Brandt – Roelof Berkepeis

speel de partij [hier] na.

[Event “Extern Zaterdag”]
[Site “Lonneker”]
[Date “2020.02.01”]
[White “Thorsten Brandt (ZZS Zevenaar)”]
[Black “Roelof Berkepeis (SVL-1 invaller)”]
[Board “5”]
[Result “1-0”]

  1. d4 Nf6 2. Nf3 d6 3. g3 c6 4. Bg2 Qc7 5. O-O e5 6. c4 Be7 7. Nc3 Bg4 8. e4 Nfd7 9. Be3 O-O 10. Rc1 Re8 11. Qc2 Nf8 12. b4 Bxf3 13. Bxf3 exd4 14. Bxd4 Bg5 15. Rcd1 Nbd7 16. Ne2 Bf6 17. Bg2 Ne6 18. Be3 a5 19. a3 axb4 20. axb4 Ra3 21. Qd2 Ne5 22. Qc2 Rea8 23. Nc1 Rc3 24. Qe2 Nxc4 25. Bd2 Nxd2 26. Qxd2 Ra1 27. Ne2 Rxd1 28. Rxd1 Rc4 29. b5 Nd4 30. bxc6 Rc2 31. Qxc2 Nxc2 32. e5 Bxe5 33. cxb7 Bb2 34. Rd2 d5 35. Bxd5 Be5 36. Be4 Nd4 37. Kg2 Nxe2 38. Rxe2 f6 39. Rc2 Qxc2 40. Bxc2 h6 41. Kf3 Kf7 42. Ke4 Ke6 43. Bb3+ Kd7 44. Bd5 Kc7 45. Kf5 g5 46. Kg6 Bd4 47. f3 Bg1 48. h3 Bd4 49. Kxh6 Be5 50. g4 Kd7 51. Kg6 Ke7 52. Kf5 Bb8 53. Kg6 Bg3 54. Kh5 Bb8 55. h4 gxh4 56. Kxh4 Bf4 57. Kh5 Kd8 58. Kg6 Be5 59. Kf5 Kc7 60. g5 {En Zwart gaf op.} 1-0