January 2020
M T W T F S S
« Dec    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Beker: loting van de kwartfinales!

Ronde 1:

Ronde 1:     Uitslag Snelschaken
Wit Zwart    
Gerhard Albert 0-1R  
Henk Walter 0,5-0,5 0,5 – 1,5
Ronald Martin 1-0  
Johan Ed 1-0  
         
vrij geloot:        
Jurgen M. Jurgen S      
Roelof Mokhtar      
Gijs Igor      
Daan Anjo      
Jan Niklas      
Tom Mart      

Ronde 2:

Walter   Johan 0-1
Roelof   Tom 1-0
Niklas   Igor 1-0
Anjo   Daan 1-0
Ronald   Gijs 1-0
Appie Jurgen S 1-0
Jurgen M.   Mart 0-1
Jan   Mokhtar 1-0

Ronde 3:

JanWalter0-1
RonaldAnjo
RoelofAppie1-0
MartNiklas1-0

Woensdagschaak ronde 18

NrNaamPuntenWaGspGwRmVlAfPerc
1Roelof Berkepeis46340171502088
2Anjo Anjewierden44839131201092
3Albert Hulskers3753810532065
4Cees Doevelaar2863717673155
5Ben Reinink2863617845058
6Joop Mengels2523511614059
7Evert Hendriks2413412363050
8Gerhard Groenewoudt238338332056
9Siebrand Wierenga2363217737050
10Alfons Meijerink2253117637144
11Bert Venekamp2253014545050
12Boris Tsoukkerman191298323050
13IJsbrand Hortensius1902812264041
14Leen van Willigen18127176110038
15Paul Lambeck1752611425045
16Johan Blokhuis1502514347035
17Jürgen Scherfke1192412147025
18Jelle Tettelaar72238116018
19Louk de Wit462215021306
20Wodan3521000000

Senioren ronde 18

Wit
ZwartUitslag
Louk de Wit (C)Gijs Gerritsen (A)0-1
Daan Koster (C)Roelof Berkepeis (A)0-1
Ronald Edens (B)Jan in ‘t Veld (C)½-½
Albert Hulskers (A)Niet gespeeld buiten schuld
Jürgen Scherfke (C)Niet gespeeld buiten schuld
Igor Babic (B)Niet gespeeld buiten schuld
Niklas Brinkers (A)Niet gespeeld buiten schuld
Tom Engberink (B)Oneven
NrNaamPuntenWaGspGwRmVlAfPerc
1Mart Wennink (A)39140131012080
2Roelof Berkepeis (A)3603911812077
3Gijs Gerritsen (A)3563877000100
4Jan in ‘t Veld (C)3193711812077
5Albert Hulskers (A)2813612516045
6Tom Engberink (B)2713511524054
7Anjo Anjewierden (A)238346312058
8Henk Jonkers (B)2353310532065
9Ronald Edens (B)223327331064
10Jürgen Scherfke (C)2123111515050
11Boris Tsoukkerman (A)167304211062
12Gerhard Groenewoudt (B)1482933000100
13Martin Slikker (C)131288305037
14Igor Babic (B)119274211062
15Ed Balk (C)119264112037
16Paul ten Vergert (A)1162522000100
17Louk de Wit (C)1152413229023
18Walter Wissenburg (B)114236105016
19Jeroen klein Essink (B)104224211062
20Johan Blokhuis (C)9321121110012
21Daan Koster (C)8220132110019
22Robin Bos (A)671911000100
23Erik Akkersdijk (A)63182101050
24Leon Stuij (A)5417000000
25Jurgen Meijerink (A)4816000000
26Arno van Akkeren (A)3515000000
27Leo Hansen (C)321411000100
28Jarno Scheffner (A)3213000000
29Fabian Stotyn (A)2812000000
30Mokhtar Bakkali (C)251112001200
31Niklas Brinkers (A)2310000000

Anjo rapidkampioen 2019-2020

Dit jaar was het rapidkampioenschap anders opgezet dan andere jaren. In plaats van vier vrijdagavonden ging het deze keer over 4 rondes op vrijdag en 5 op zaterdag. Op vrijdag begonnen er 13 deelnemers vol goede moed om tot rapidkampioen gekroond te worden. Na de eerste avond leek er echter al een kleine vorentscheidung te zijn. Anjo en Mart stonden alleen een halfje aan elkaar af en stonden op 3,5 uit 4. Gijs en Arno verloren beide 1x en stonden op 3 uit 4. De rest van het veld kwam niet verder dan 2 of minder punten. De echte winnaar van de avond was toch de penningmeester want het bier vloeide rijkelijk en het was een zeer geslaagde eerste avond. De voorzitter won het snelschaak-toernooitje dat na ronde 4 nog werd gespeeld.

Het bier van de vorige avond had op dag 2 nog wat nawerkingen bij sommige spelers en de meesten kwamen dan ook vrij laat binnen druppelen. Maar goed het rapidkampioenschap stond op het spel dus er moest weer geschaakt worden.

Oleh Chuchman een kennis van een kennis van Igor, speelde ook mee. Hij had de tegenstand een beetje onderschat. Hij kwam niet verder dan een gratis puntje tegen bye en werd 13e met 1 uit 9.

Tom vond het een zeer geslaagd toernooi, maar dit had geen betrekking op zijn resultaten. Gezelligheid staat natuurlijk voorop, maar de 12e plek met 3 uit 9 hadden de kenners niet aan zien komen.

Louk de Wit speelde een uitstekend toernooi. Hij won von Oleh, speelde remise tegen Tom en pakte een zeer knappe overwinning op Leon. Met nog een gratis puntje er bij eindigde hij 11e met 3,5 punt. Daan die de laatste weken steeds beter begint te schaken trok deze lijn door en eindigde met 4 uit 9 op de 10e plaats.

Appie, Leon en Jan vormden de middenmoot met een score van 4,5 uit 9. 50% is natuurlijk niet gek maar dat zijn geen scores waarmee je kampioen wordt. Stuij scoorde echter wel erg goed in de promillages op beide dagen. Jeroen scoorde 5 uit 9 en werd hiermee 6de. Ondergetekende werd 5de door tegen de hele top 4 een stuk weg te geven en tegen Arno met wat rommelcompensatie nog een halfje te halen, de andere 3 gingen verloren. De rest werd wel gewonnen, maar 5,5 uit 9 was nou ook niet je van het.

Dan over naar de toppers. Na dag 1 stonden Mart en Anjo op 3,5 , Arno op 3 en Jokim op 2 punten. Arno won van Wennink in ronde 5 terwijl Anjo geen spaan heel liet van Gijs. Zo stond Anjo een halfje voor Arno en een vol punt op Wennink. Jokim sloot bij het rijtje aan met nog een halfje minder. Gedurende de middag zou Anjo alleen maar verder gaan uitlopen. Voor de laatste ronde stond hij met 7 uit 8 al een punt los op Arno. Arno verspeelde tegen Stuij in de laatste ronde nog zijn ongedeelde tweede plek door remise te spelen. Zo werden Wennink, Jokim en Arno gedeeld 2de. Het onderling resultaat verliep in een cirkeltje en zo was deze strijd onbeslist. 6,5 uit 9

Anjo stak er met kop en schouders bovenuit. Hij liet een halfje liggen tegen Arno en Mart, maar won verder alles. Hij scoorde een TPR van ruim 2200 en kwam eigenlijk alleen tegen Appie en Mart een beetje in de problemen. Een meer dan terechte kampioen.

Hieronder enige fragmenten van Anjo zelf

Anjo Anjewierden – Leon Stuij (ronde 2). Na 16… De8. Speel de partij [hier] na.

Na wederzijds origineel spel staat wit veel beter, maar hoe maak je het af? Ik vond een plan dat ook nog op het bord kwam.

17. h3!? gxh3 18. Th2! Onthoud deze zet, straks komt ie terug.

18… Pa6 19. Tah1 c5 20. Lf3 Tb8 21. Txh3!? Goed genoeg, maar eerst 21. Pf5 om de diagonaal c8-h3 te blokkeren was nog beter. Ik heb Pf5 niet eens overwogen omdat het paard voorbestemd was voor g6.

21… Lxh3 22. Txh3 f5 23. Pxf5 Dg6 En Leon gaf op zonder 24. Le4 af te wachten.


Anjo Anjewierden – Mart Wennink (3). Na 17… c6. Speel de partij [hier] na.

Door een rekenfout sta ik een stuk achter, maar gelukkig had ik weer een plan. En weer kwam het op het bord.

18. Th2!

Daar is ie weer.

18… Df6 19. Tah1 Le6 20. Dxb7 Pxf4

Mart heeft nog niets in de gaten. Na 20… Pe7 kan ik opgeven.

21. Th8+!! Lxh8 22. Dh7+ Kf8 23. La3+ Te7 24. Lxe7+ Dxe7 25. Dxh8+ Lg8 26. Dh6+ Ke8 27. Dxf4+

De rook is opgetrokken. Een beetje jammer dat ik de combinatie begon met een stuk minder. Na een paar schaakjes werd tot remise besloten.


Jokim van den Bos – Anjo Anjewierden (4). Na 11… e5. Speel de partij [hier] na.

12. h3 exd4 13. cxd4 Lxd4+ 14. Kh1?

14. Pxd4 Dxd4+ 15. Kh1 Dxd3 16. hxg4 gaat nog voor wit.

14… Pf2+ 15. Txf2 Lxf2 16. Dc3

Volgende stap was om de elkaar dekkende paarden op e2 en g3 lastig te vallen.

16… b4 17. Dd2 Pc5 18. Lb1 La6! 19. b3 Tae8 20. Lb2 Lxe2!

Mission completed.

21… f5

Jokim probeert nog wat. 21. Dxe2 Lxg3 kan niet en na 21. Pxe2 Pxe4 raakt wit ook materiaal kwijt.

21… Lxg3! Na enig rekenwerk kwam ik tot de conclusie dat wits matdreigingen te vaag zijn. Bijvoorbeeld: 22. Dh6 Te5 23. f6 Pe6 en wit heeft niets.

Jokim gaf op. Na de vrijdagavond stonden Mart en ik bovenaan met 3,5 uit 4.


Anjo Anjewierden – Gijs Gerritsen (5). Na 11… c5. Speel de partij [hier] na.

Het is misschien niet direct duidelijk, maar de zwarte stukken hebben iets te veel verdedigende taken.

12. Pf4! Pf8

Beter is 12… 0-0 13. Pxe6 fxe6 maar zwarts witte velden zien er dan kwetsbaar uit.

13. Lb5+! Ld7 14. Lxf6 Lxb5

14… Lxf6 15. Pfxd5 Lxb5 16. Pxf6+ Dxf6 17. De4+ Pe6 18. Pxa7 is ook hopeloos.

15. Lxe7 Dxe7 16. Pxb5 a6 17. Pc3 cxd4 18. exd4

En Gijs gaf op. Ik stond nu een punt voor, met nog één kanjer te gaan.


Arno van Akkeren – Anjo Anjewierden (6). Na 13. Pe4. Speel de partij [hier] na.

13… f6!!

In elke opening heb je standaardzetten, en dit is er niet een van. Normaal gesproken zorgt de opmars van de f-pion voor gaten in het zwarte kamp, veld e6 wordt zwak en de diagonaal a2-g8 wordt kwetsbaar. In deze stelling is dat niet het geval.

14. h3

Ik neem aan dat Arno naar varianten heeft gekeken waarin de e5-pion voorwaarts gaat, maar dat werkt niet vanwege 14… Dxh2 mat.

14… Pxe3 15. Dxe3 fxe5 16. Txf8+ Lxf8 17. Pg5 Lh6! 18. dxe5 Db6! 19. Dxb6 axb6 20. Pf3 Le6 21. Kf2 Ld5 22. a3 Tf8 23. Te1

Zwart dreigde e5 te winnen.

23… Ld2 24. Te2 Lc1 25. c3 e6 26. Tc2

Met remise aanbod. Zwart staat iets beter, en wit had nog twee minuten op de klok. Een echt duidelijk winstplan had ik echter ook niet en met het oog op de stand in het toernooi, was remise niet verkeerd.


Anjo Anjewierden – Albert Hulskers (7). Na 11… Pe7. Speel de partij [hier] na.

Denk je alle sterke spelers hebt gehad, moet je tegen de clubkampioen.

12. Ld3

Pion e4 staat in, een goed excuus om die te dekken. Misschien heeft Albert het niet door.

12… c5 13. e5 Pfd5

Tijdens de partij dacht ik dat zwart 13… Lxf3 14. Dxf3 Pfd5 moet spelen. Dat is na 15. c4 ook geen pretje.

14. Lxh7+! Een klassieker: de Greek gift.

14… Kh8

14… Kxh7 15. Pg5+ Kg6 16. Dg4 f5 17. Dg3 f4 18. Dg4 en wit wint.

15. Pg5 g6 16. Dg4 Kg7 17. Dh3 Th8

In de vooruitberekening had ik bedacht dat 18. Pxe6 won vanwege de dreiging 19. Dh6 mat. Maar na 18… fxe6 heeft zwart 19… Kf7. Tijd voor een ander plan. Intussen tikten de minuten weg.

18. Df3!

Dreigt dodelijk 19. Dxf7 en nog iets anders.

18… De8?

Na 18… Pf5 is het niet duidelijk hoe wit verder komt.

19. c4

Elimineert de verdediger van veld f6.

19… Txh7 20. cxd5 Pf5 21. Pxh7 Kxh7 22. Dh3+ Kg7 23. Lg5 Qg8 24. Lf6+ Kf8 25. d6 Ke8 26. dxc5 Kd7 27. cxb6 axb6 28. Tac1

Het is niet gelukt om in de aanval te winnen. Dan maar langzaam.

28… Lc6 29. Txc6 Zonder na te denken, daar had ik ook geen tijd voor. Dit kan niet goed gaan voor zwart.

29… Kxc6

Albert heeft een klassiek loperoffer op h7 overleefd en mijn klok gaf nog een minuut aan.

30. Tc1+

30. Df3+ is mat in weinig volgens de engine.

30… Kd5 31. Dd3+ Pd4 32. Td1

Volkomen logisch, maar ik mis het door Jokim bedachte 32. f3 en 33. De4 mat.

32… Ta4

Enige zet. Ik dacht dat het helemaal uit was vanwege de penning van Pd4.

33. Db3+?

Het verkeerde schaak, 33. Db5+ gaat mat.

33… Tc4 34. Db5+ Tc5 35. Dxb6 Dc8 36. h3 Dd7 37. Db3+ Tc4 38. Df3+ Kc5 39. De3 Da4 40. Te1 Db5 41. f3

De zwarte dame is gebonden aan de a4-e8 diagonaal, omdat de witte d-pion anders promoveert. Wit haalt nu de loper erbij.

41… Da4 42. Lh4 Db5 43. Lf2 Da4 44. Db3!!

Dit was de bedoeling, de loper op f2 heeft de penning overgenomen van de dame.

44… Tb4?

Na 44… Kc6 moet wit nog hard werken in de 25 resterende seconden.

45. Lxd4+ Txd4 46. Tc1+ Alles hangt en d6 loopt door. Mijn zwaarste partij van het toernooi.


Na zeven ronden nog steeds een punt voor op Arno. In de laatste twee ronden waren Jeroen Klein Essink en Daan Koster zo vriendelijk om niet al te materialistisch te schaken, en behield ik een ruime voorsprong.

Senioren ronde 17

Wit
ZwartUitslag
Albert Hulskers (A)Paul ten Vergert (A)0-1
Roelof Berkepeis (A)Mart Wennink (A)0-1
Anjo Anjewierden (A)Gijs Gerritsen (A)0-1
Walter Wissenburg (B)Henk Jonkers (B)0-1
Jürgen Scherfke (C)Louk de Wit (C)½-½
Jan in ‘t Veld (C)Johan Blokhuis (C)1-0
Mokhtar Bakkali (C)Daan Koster (C)0-1
Erik Akkersdijk (A)Tom Engberink (B)1-0
NrNaamPuntenWaGspGwRmVlAfPercWPSBKlAlOnNgNbsZk
1Mart Wennink (A)381,3340131012080,847,538,25-11Z0130
2Roelof Berkepeis (A)33839107120754528,2501W0430
3Gijs Gerritsen (A)333,333866000100292901Z0830
4Jan in ‘t Veld (C)3033710802080392104W0520
5Albert Hulskers (A)255,53612516045,857,522,75-21W2120
6Tom Engberink (B)2433511524054,528,514,5-11Z2310
7Anjo Anjewierden (A)242,33346312058,33717,5-21W0830
8Henk Jonkers (B)235331053206536,517,25-21Z0610
9Ronald Edens (B)203,5326321066,726,514,501Z0920
10Jürgen Scherfke (C)191,83311151505041,51032W0510
11Boris Tsoukkerman (A)165304211062,5179-21Z01120
12Gerhard Groenewoudt (B)145,6729330001009,59,512W01310
13Martin Slikker (C)129,33288305037,538701Z0810
14Ed Balk (C)118,5274112037,5194,2501Z01120
15Louk de Wit (C)111,17261222802560,56-22Z0320
16Paul ten Vergert (A)1112522000100161601Z01500
17Walter Wissenburg (B)111246105016,7315,503W0920
18Jeroen klein Essink (B)109,33234211062,517,511,2522W01300
19Igor Babic (B)102,5224211062,520,56,7523W01210
20Johan Blokhuis (C)89,521121110012,563,51,521Z0140
21Daan Koster (C)81,832012219020,848,50,7501Z0320
22Robin Bos (A)72,6719110001002,52,5-11Z01510
23Leon Stuij (A)541800000000001520
24Erik Akkersdijk (A)52,331721010508,5601W01500
25Jurgen Meijerink (A)511600000000001520
26Arno van Akkeren (A)37,331500000000001610
27Leo Hansen (C)35,33141100010000-11Z01600
28Jarno Scheffner (A)351300000000001610
29Fabian Stotyn (A)30,331200000000001610
30Mokhtar Bakkali (C)24111200120057041W0410

Rapid Kampioenschap 20 en 21 Dec 2019

VRIJDAG avond 20 en ZATERDAG 21 overdag organiseert SV Lonneker haar jaarlijkse Rapid Kampioenschap, ditmaal ook voor niet-leden. Entree vrij.

Er zullen in totaal 9 ronden gespeeld worden, vrijdagavond 4 en zaterdag 5, het tempo is 25 minuten per persoon per partij. De partijen starten vrijdag om 20.00u, zaterdag wordt iedereen om 11.30u verwacht. Er is een korte pauze van 13.30u – 14.00u en we hopen dan om 17.00u klaar te zijn. NB. deelnemers zullen beide dagen moeten komen, alleen vrijdag of alleen zaterdag meedoen is niet mogelijk.

OPGEVEN bij Gijs, per telefoon 06 51 14 60 49 of stuur hem een berichtje per email gerritsengijs@hotmail.com of zet op de clubavond je naam op de lijst die op de kast hangt.



De indeling wordt (standaard) gedaan volgens het “Zwitsers” systeem, wat betekent dat je elke ronde een tegenstander zult krijgen die op dat moment in het toernooi ongeveer evenveel punten gescoord heeft — het is (bij schaken) nu eenmaal prettig om steeds een gelijkwaardige tegenstander te krijgen, anders is het spel voor beiden niet leuk ..

Het Rapid Kampioenschap werd voorgaande seizoenen anders gespeeld, ze was verdeeld over 4 clubavonden (vrijdag), maar omdat vele leden geen zin hebben in Rapid -het speeltempo is hen te snel- is er dit seizoen besloten tot de andere opzet. We gaan zien hoe het bevalt !

Vraagt ook anderen om te komen !
Niet-leden, huisschakers ..

Zelf ken ik velen die “wel eens schaken”, maar het te weinig doen, vaak omdat ze geen tegenstanders kennen of ontmoeten .. elke amateur zal in 50 minuten een goede partij kunnen spelen, door het Zwitsers indeling-systeem kan dit toernooi (kampioenschap) voor iedere schaker een boeiend en leerzaam evenement worden !

i’ve got all the time in the world
to make you mine

-Roelof Berkepeis

Senioren ronde 14

WitZwartUitslag
Henk Jonkers (B)Ronald Edens (B)½-½
Tom Engberink (B)Oneven                      
Albert Hulskers (A)Niet gespeeld buiten schuld 
Roelof Berkepeis (A)Niet gespeeld buiten schuld 
Anjo Anjewierden (A)Niet gespeeld buiten schuld 
Gijs Gerritsen (A)Niet gespeeld buiten schuld 
Boris Tsoukkerman (A)Niet gespeeld buiten schuld 
Johan Blokhuis (C)Niet gespeeld buiten schuld 
Jürgen Scherfke (C)Niet gespeeld buiten schuld 
Louk de Wit (C)Niet gespeeld buiten schuld 
Igor Babic (B)Niet gespeeld buiten schuld 
Robin Bos (A)Niet gespeeld buiten schuld 
Daan Koster (C)Niet gespeeld buiten schuld 
NrNaamPuntenWaGspGwRmVlAfPercWPSBKlAlOnNgNbs
1Mart Wennink (A)291,3340107120753022,7501Z013
2Gijs Gerritsen (A)2713955000100212111W072
3Roelof Berkepeis (A)263,67387511078,620,514,75-12Z043
4Jan in ‘t Veld (C)248,33378701087,52416,5-22W051
5Albert Hulskers (A)2293694140504317,25-12Z212
6Anjo Anjewierden (A)214,53553110702514,5-34Z072
7Henk Jonkers (B)194349432061,131,515,25-11W041
8Tom Engberink (B)192,533105230602411,501W121
9Ronald Edens (B)176,67326321066,722,51301Z071
10Boris Tsoukkerman (A)154314211062,5158-21Z082
11Jürgen Scherfke (C)150,33301050505033,57,521W031
12Gerhard Groenewoudt (B)137,3329330001007,57,512W0101
13Martin Slikker (C)121287304042,923,55,511W061
14Ed Balk (C)119,5274112037,516,53,7501Z082
15Jeroen klein Esseling (B)107,33264211062,514,59,7522W0100
16Igor Babic (B)104,33254211062,514,54,2523W091
17Louk de Wit (C)81,5241021702540,52,2501W022
18Paul ten Vergert (A)8023110001007,57,511W0130
19Robin Bos (A)7522110001002,52,5-11Z0121
20Johan Blokhuis (C)72,672110118015431,2523W004
21Leon Stuij (A)6920000000000  –0122
22Jurgen Meijerink (A)6019000000000  –0122
23Daan Koster (C)53,331810118015350,7501Z031
24Walter Wissenburg (B)4517400400170-21W082
25Arno van Akkeren (A)4216000000000  –0131
26Jarno Scheffner (A)37,3315000000000  –0131
27Leo Hansen (C)34,33141100010000-11Z0130
28Fabian Stotyn (A)30,3313000000000  –0131
29Erik Akkersdijk (A)20121001002,50-11Z0130
30Mokhtar Bakkali (C)11111100110045,5031Z030

Het heerlijke avondje schaken is gekomen…

Het heerlijke avondje schaken is gekomen:

Op zes december werd er veel extern gespeeld.
Bij het viertal werden de punten mooi verdeeld.
Het achttal wist van Holten te winnen.
Maar laten we bij het begin beginnen.

Ronald en Henk speelden de enige interne partij.
Tom was daardoor voor deze gelegenheid vrij.
Deze jongen had ook al vooruit gespeeld en een halfje gescoord.
Een goed resultaat, zoals het hoort.

Henk – Ronald kreeg een Caro Kann.
Dit waren beide spelers als ze zwart hadden van plan.
Van de partij zag de sint niet zoveel.
Het werd remise zonder messen op de keel.

Het viertal speelde tegen HEC.
Jurgen won snel, dat is natuurlijk lang niet gek.
Die Duitser snapt het spelletje wel.
1-0 voor Lonneker, welkom in de hel.

Johan speelde tegen een oude bekende.
Hij trapte in een truc, wat een nare bende.
Helaas pakte Johan dan ook een nul.
Hopelijk gaat het de volgende keer beter voor deze oude knul.

Louk ging helaas ook ten onder.
2-1 achter wat een gedonder.
Hopelijk deed debutant Daan het beter.
Want verliezen als team dat klopt natuurlijk voor geen meter.

Daan had dacht ik een pion minder.
Daarvan ondervond hij niet veel hinder.
Het volle punt werd over de streep gebracht.
Daarmee werd het 2-2, einde wedstrijd snel over naar acht.

In het achttal speelde Roelof tegen een van Beek.
Die achternaam stond vaker in de opstelling, zoals bij Holten wel vaker bleek.
Roelof scoorde een punt en hij was blij.
Dit zorgde voor 1,5-0,5 met de vooruit gespeelde van Tom er bij.

Daarna was het de beurt aan onze Tsoukkerman.
Maar zijn tegenstander Scheurwater die kon er ook wat van.
Beide mannen vochten lang door.
Maar aan het remise aanbod gaf Boris maar wat graag gehoor.

Op bord 1 speelde teamcaptain Bossie.
Die zie je normaal op de vrijdag nie.
Hij stond lastig en het leek soms meer geluk dan wijsheid.
Maar hij raakte geen materiaal kwijt.

In het eindspel was er zelfs een pion meer, wat een geluk.
Vervolgens werden twee pionnen buit gemaakt tegen een stuk.
Maar vervolgens was de scherpte er af en ging er iets mis.
Waardoor remise de conclusie is.

Gijs had daarvoor al een remise-aanbod ontvangen.
Dit mocht hij aannemen in Lonneker belangen.
Een lastig eindspel met loper tegen paard.
Dat vond hij toch het rekenwerk nog wel waard.

De avond ervoor had hij namelijk met hetzelfde materiaal gewonnen.
Maar deze keer won hij helaas geen pionnen.
Over het remiseaanbod werd 20 minuten gedacht.
Maar op dit bord werd het ook remise en zo werd de stand op 3-2 gebracht.

Igor was als vanouds weer gruwelijk goed.
Dat is zoals het wezen moet.
Een lastige partij maar een uitstekend punt.
Dat was onze topper deze keer weer gegund.

Appie speelde tegen Bishoen.
Die is een jaartje met tussentijds pensioen.
Die wil namelijk zich richten op schaken en even 2200 hale.
Maarja dan moet je wel zien te winnen van die ouwe grijze kale.

Een pion meer hield Appie door sterke lopers niet op het bord.
Maar tot na twaalven duurde de partij zeker niet kort.
Ze streden door totaan de laatste pion.
Maar met 2 koningen over was er niemand die nog winnen kon.

Anjo stond goed en sloeg een remiseaanbod af.
Weet je dat wel zeker, een eindspel met tijdnood dat verloopt nog wel eens maf.
Ook Anjo werd een beetje door de tijd gek gemaakt
Deed een zet, maar stond nog schaak en dan moet je zetten met wat je hebt aangeraakt.

Gelukkig had hij nog een goede legale zet.
Zo werd ook deze partij in winst omgezet.
Een 5,5-2,5 overwinning zonder nullen.
Zo konden voor het achttal ook 2 matchpunten het scorebord weer vullen.

Al met al was het een heerlijk avondje schaken.
Op naar het kampioenschap, maar niet vooruit lopen op de zaken.
En passant verloor Ajax ook nog van Willem 2.
Daar had iedereen wel vrede mee.

rijmpiet Gijs

Woensdagmiddagschaak ronde 14

Uitslagen ronde 14:






Wit ZwartUitslag
Cees DoevelaarLouk de Wit1-0
Alfons MeijerinkEvert Hendriks½-½
Roelof BerkepeisIJsbrand Hortensius1-0
Leen van WilligenSiebrand Wierenga0-1
Jürgen ScherfkeBen Reinink0-1
Jelle TettelaarBert Venekamp0-1
Johan BlokhuisJoop Mengels0-1
NrNaamPuntenWaGspGwRmVlAfPercWPSBKlAlOnNgNbsZk
1Anjo Anjewierden40940111100010065,565,5-11Z0300
2Roelof Berkepeis38739141202085,780,563,501W0000
3Albert Hulskers295,83387322057,146,517,75-11Z7000
4Gerhard Groenewoudt234,67378332056,35623,501Z2400
5Ben Reinink231,53614725057,180,536,7501Z0000
6Cees Doevelaar211351446315081,531,2501W0000
7Joop Mengels207348503062,5502001Z1500
8Boris Tsoukkerman202,67338323050622502Z1500
9Siebrand Wierenga197321462605084,533,501Z0000
10Evert Hendriks195,6731103430506828,501Z0400
11Bert Venekamp185301244405072,525,501Z0200
12Alfons Meijerink168,52914526142,973,52902W0000
13Leen van Willigen1622814608042,97323,521W0000
14IJsbrand Hortensius144271024404051,512-22Z1300
15Johan Blokhuis129,52611245036,450,514,513W0300
16Paul Lambeck124,67258224037,5471301W0600
17Jürgen Scherfke109241014503051,511,2501W0400
18Jelle Tettelaar72,33237115021,4302,511W0700
19Louk de Wit472212021008,3593,501Z1100
20Wodan352100000000001400

Senioren ronde 12

Wit
ZwartUitslag
Tom Engberink (B)Louk de Wit (C)1-0
Gijs Gerritsen (A)Albert Hulskers (A)1-0
Henk Jonkers (B)Jürgen Scherfke (C)1-0
Jan in ‘t Veld (C)Mart Wennink (A)0-1
Jeroen klein Esseling (B)Mokhtar Bakkali (C)1-0
NrNaamPuntenWaGspGwRmVlAfPercWPSBKlAlOnNgNbsZk
1Mart Wennink (A)2458340107120750275202501Z
2Gijs Gerritsen (A)240039550001000191911W06
3Roelof Berkepeis (A)204503875110786181275-12Z0
4Jan in ‘t Veld (C)2010377601085720513-31W0
5Anjo Anjewierden (A)18533365311070024135-34Z0
6Albert Hulskers (A)174673583140438375127501Z
7Ronald Edens (B)1593334531107001692511W0
8Henk Jonkers (B)152033741206432311-12W04
9Tom Engberink (B)141032105230600231101W02
10Gerhard Groenewoudt (B)136031330001000757512W
11Boris Tsoukkerman (A)135673042110625145775-21Z
12Ed Balk (C)1165029311105008537511W
13Jürgen Scherfke (C)10602894050444285612Z0
14Jeroen klein Esseling (B)1060274211062514597522W
15Martin Slikker (C)100026730404292255511W
16Paul ten Vergert (A)80025110001000757511W
17Leon Stuij (A)780240000000000010
18Igor Babic (B)6533233201066791512W0
19Robin Bos (A)620221100010002525-11Z
20Louk de Wit (C)61832192160278335225-12Z
21Jurgen Meijerink (A)4667200000000000011
22Arno van Akkeren (A)4433190000000000011
23Jarno Scheffner (A)420180000000000011
24Daan Koster (C)400179117016727507512W
25Johan Blokhuis (C)39331610118015039512523W
26Leo Hansen (C)39331511000100000-11Z011
27Fabian Stotyn (A)3733140000000000011
28Walter Wissenburg (B)3267134004000170-21W07
29Erik Akkersdijk (A)20012100100020-11Z011
30Mokhtar Bakkali (C)36711110011000425031Z0