April 2020
M T W T F S S
« Mar    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930  

Senioren ronde 26

Wit
ZwartUitslag
Albert Hulskers (A)Louk de Wit (C)1-0
Roelof Berkepeis (A)Jan in ‘t Veld (C)1-0
Gijs Gerritsen (A)Jeroen klein Essink (B)1-0
Henk Jonkers (B)Walter Wissenburg (B)1-0
Jürgen Scherfke (C)Johan Blokhuis (C)½-½
Leo Hansen (C)Mart Wennink (A)0-1
NrNaamPuntenWaGspGwRmVlAfPerc
1Mart Wennink (A)58840191522084
2Roelof Berkepeis (A)55239171313079
3Gijs Gerritsen (A)521381111000100
4Albert Hulskers (A)4443719937055
5Jan in ‘t Veld (C)3803617926058
6Tom Engberink (B)3483512534054
7Anjo Anjewierden (A)289347412064
8Henk Jonkers (B)2683312633062
9Ronald Edens (B)249329432061
10Jürgen Scherfke (C)2253116538040
11Jeroen klein Essink (B)192309513061
12Walter Wissenburg (B)1842910208020
13Johan Blokhuis (C)18128162311021
14Boris Tsoukkerman (A)164274211062
15Igor Babic (B)147265221060
16Gerhard Groenewoudt (B)1422533000100
17Martin Slikker (C)125248305037
18Paul ten Vergert (A)1152322000100
19Bas van Beek (B)1152233000100
20Louk de Wit (C)10921212217014
21Daan Koster (C)10020172213017
22Leo Hansen (C)98197313050
23Ed Balk (C)88185113030
24Robin Bos (A)691711000100
25Erik Akkersdijk (A)61162101050
26Leon Stuij (A)4515000000
27Jurgen Meijerink (A)4214000000
28Niklas Brinkers (A)3913000000
29Arno van Akkeren (A)2812000000
30Jarno Scheffner (A)2511000000
31Fabian Stotyn (A)2310000000
32Mokhtar Bakkali (C)21912001200

Senioren ronde 23

WitZwartUitslag
Albert Hulskers (A)Jan in ‘t Veld (C)1-0
Mart Wennink (A)Jeroen klein Essink (B)1-0
Igor Babic (B)Tom Engberink (B)½-½
Ronald Edens (B)Louk de Wit (C)1-0
Leo Hansen (C)Jürgen Scherfke (C)½-½
Bas van Beek (B)Daan Koster (C)1-0
NrNaamPuntenWaGspGwRmVlAfPercWPSBKlAlOnNgNbs
1Mart Wennink (A)515,1740161222081,383,565-21W034
2Gijs Gerritsen (A)46939101000010065,565,501Z0103
3Roelof Berkepeis (A)441,67381410130757543,25-22Z054
4Albert Hulskers (A)400,53716736053,110749,7503W214
5Jan in ‘t Veld (C)382,673615924066,7853611Z053
6Tom Engberink (B)3233512534054,23517-22Z461
7Anjo Anjewierden (A)264,17347412064,353,527,25-12W0133
8Ronald Edens (B)247339432061,153,523,511W0122
9Henk Jonkers (B)2373211533059,15919,5-11W0111
10Jürgen Scherfke (C)212,53113526046,26612,2512Z082
11Boris Tsoukkerman (A)166304211062,52310,25-21Z0172
12Jeroen klein Essink (B)155,33297412064,339,519-13Z0160
13Igor Babic (B)1542852210603010,534W0162
14Gerhard Groenewoudt (B)146,33273300010010,510,512W0191
15Johan Blokhuis (C)143,1726131210015,483312Z064
16Walter Wissenburg (B)127,67258107012,5508,525W0123
17Martin Slikker (C)125248305037,545,5801Z0141
18Paul ten Vergert (A)114,33232200010021,521,501Z0210
19Louk de Wit (C)109,8322182214016,7111,57-43Z032
20Daan Koster (C)10421162212018,876,51,7521Z052
21Ed Balk (C)94,5204112037,5224,501Z0172
22Leo Hansen (C)74,83194211062,517,5602W0190
23Robin Bos (A)73,3318110001004,54,5-11Z0211
24Bas van Beek (B)7117220001004401W0210
25Erik Akkersdijk (A)651621010509,56,501W0210
26Leon Stuij (A)48150000000000212
27Jurgen Meijerink (A)42140000000000212
28Niklas Brinkers (A)39130000000000212
29Arno van Akkeren (A)28120000000000221
30Jarno Scheffner (A)25,67110000000000221
31Fabian Stotyn (A)23,33100000000000221
32Mokhtar Bakkali (C)2191200120070,5041W0101

Senioren ronde 22

Gijs is snel klaar met Jan en behoudt 100% score, Leo boekt eerste overwinning van het seizoen, Roelof wint van Walter, Albert pakt remise tegen Mart en daardoor is Mart in 2 weken tijd weer binnen bereik gekomen voor de achtervolgers.

WitZwartUitslag
Albert Hulskers (A)Mart Wennink (A)½-½
Walter Wissenburg (B)Roelof Berkepeis (A)0-1
Jan in ‘t Veld (C)Gijs Gerritsen (A)0-1
Leo Hansen (C)Louk de Wit (C)1-0
NrNaamPuntenWaGspGwRmVlAfPercWPSBKlAlOnNgNbs
1Mart Wennink (A)484,174015112208076,558,5-33Z034
2Gijs Gerritsen (A)466391010000100626201Z093
3Roelof Berkepeis (A)4303814101307571,541,25-22Z044
4Jan in ‘t Veld (C)376,673714923071,47233,523W053
5Albert Hulskers (A)354,536156360509438,25-12W214
6Tom Engberink (B)310,53511524054,53215,5-11Z461
7Anjo Anjewierden (A)261,17347412064,35126-12W0123
8Henk Jonkers (B)2343311533059,154,518-11W0101
9Ronald Edens (B)222328332056,3502001Z0122
10Jürgen Scherfke (C)2033112516045,861,51121Z082
11Boris Tsoukkerman (A)166304211062,521,59,25-21Z0162
12Jeroen klein Essink (B)154,33296411075251802Z0160
13Gerhard Groenewoudt (B)145,332833000100101012W0181
14Igor Babic (B)135,5274211062,522,57,2523W0162
15Johan Blokhuis (C)129,6726131210015,479,5312Z054
16Walter Wissenburg (B)127,67258107012,547,57,525W0113
17Martin Slikker (C)125,67248305037,543,5801Z0131
18Paul ten Vergert (A)116232200010019,519,501Z0200
19Louk de Wit (C)107,3322172213017,6101,56,75-32Z032
20Daan Koster (C)10021152211020711,7533W052
21Ed Balk (C)99204112037,521,54,501Z0162
22Robin Bos (A)73,3319110001004,54,5-11Z0201
23Erik Akkersdijk (A)651821010508,5601W0200
24Leo Hansen (C)51173201066,710,53-11W0190
25Leon Stuij (A)51160000000000202
26Bas van Beek (B)48,33151100010011-11Z0210
27Jurgen Meijerink (A)48140000000000202
28Niklas Brinkers (A)45130000000000202
29Arno van Akkeren (A)30,33120000000000211
30Jarno Scheffner (A)25,67110000000000211
31Fabian Stotyn (A)23,33100000000000211
32Mokhtar Bakkali (C)2191200120068041W091

Woensdagschaak

WitZwartUitslag
Bert VenekampAlfons Meijerink0-1
Evert HendriksLouk de Wit1-0
Cees DoevelaarAlbert Hulskers1-0
Siebrand WierengaJoop Mengels0-1
Leen van WilligenJohan Blokhuis1-0
IJsbrand HortensiusAnjo Anjewierden0-1
Paul LambeckJürgen Scherfke1-0
Jelle TettelaarBen Reinink½-½
NrNaamPuntenWaGspGwRmVlAfPercWPSBKlAlOnNg
1Roelof Berkepeis380,530201712087,5166138-21Z01
2Anjo Anjewierden380,3329161501093,8138129,502Z05
3Albert Hulskers312,832813733065,411758,5-11Z80
4Cees Doevelaar260,52721983161,9173,590,511W00
5Ben Reinink228,526211056059,516975,5-11Z00
6Joop Mengels225,332514824064,313062,2502Z16
7Siebrand Wierenga1842421849047,6174,566,7532W00
8Alfons Meijerink176,52320739142,5174,568,5-23Z01
9Evert Hendriks175,1722144640501335201W07
10Paul Lambeck173,832115645053,312649,25-11W06
11Gerhard Groenewoudt163,5208332056,38636,501Z211
12Bert Venekamp1571918648044,4160,543,7502W03
13Leen van Willigen15018208111042,5158,547,523W01
14IJsbrand Hortensius128,51716277034,413831,7503W14
15Boris Tsoukkerman124,83168323050923702Z112
16Johan Blokhuis1001516349031,312823,5-21Z05
17Jürgen Scherfke79,331415159023,311817,2511Z06
18Jelle Tettelaar72,671311146027,37115,7511W010
19Louk de Wit26,51219021705,31614,2512Z11
20Wodan18,3311000000000  –021
21Jan in ‘t Veld16,6710000000000  –021

Senioren ronde 21

WitZwartUitslag
Albert Hulskers (A)Leo Hansen (C)1-0
Gijs Gerritsen (A)Roelof Berkepeis (A)1-0
Walter Wissenburg (B)Bas van Beek0-1
Jan in ‘t Veld (C)Louk de Wit (C)1-0
Daan Koster (C)Johan Blokhuis (C)½-½
NrNaamPuntenWaGspGwRmVlAfPercWPSBKlAlOnNgNbs
1Mart Wennink (A)467,1740141112082,166,553,25-22Z034
2Gijs Gerritsen (A)425,333999000100505012W093
3Roelof Berkepeis (A)4103813913073,168,540-11Z044
4Jan in ‘t Veld (C)376,673713922076,959,532,7512W053
5Albert Hulskers (A)335361462605078,530,75-21W214
6Tom Engberink (B)311,53511524054,53215,5-11Z451
7Anjo Anjewierden (A)261,17347412064,34824,5-12W0113
8Henk Jonkers (B)2333311533059,152,518-11W091
9Ronald Edens (B)221328332056,3482001Z0112
10Jürgen Scherfke (C)203,53112516045,8591121Z072
11Boris Tsoukkerman (A)165304211062,520,59,25-21Z0152
12Jeroen klein Essink (B)156,3329641107524,517,7502Z0150
13Gerhard Groenewoudt (B)144,332833000100101012W0171
14Igor Babic (B)135,5274211062,5227,2523W0152
15Martin Slikker (C)124,67268305037,542801Z0121
16Walter Wissenburg (B)124257106014,335,5714W0113
17Paul ten Vergert (A)117,67242200010018,518,501Z0190
18Johan Blokhuis (C)115,523131210015,477,5312Z044
19Louk de Wit (C)109,6722162212018,896,56,75-21Z032
20Ed Balk (C)102214112037,521,54,501Z0152
21Daan Koster (C)94,8320152211020691,7533W042
22Robin Bos (A)73,3319110001004,54,5-11Z0191
23Erik Akkersdijk (A)651821010508,5601W0190
24Leon Stuij (A)5117000000000  –0192
25Jurgen Meijerink (A)4816000000000  –0192
26Niklas Brinkers (A)4515000000000  –0192
27Bas van Beek39141100010011-11Z0200
28Arno van Akkeren (A)32,6713000000000  –0201
29Leo Hansen (C)31,6712210105070-22Z0190
30Jarno Scheffner (A)2811000000000  –0201
31Fabian Stotyn (A)25,6710000000000  –0201
32Mokhtar Bakkali (C)23,3391200120065,5041W081

Senioren ronde 20

WitZwartUitslag
Gijs Gerritsen (A)Ronald Edens (B)1-0
Henk Jonkers (B)Mart Wennink (A)0-1
Louk de Wit (C)Jeroen klein Essink (B)0-1
Albert Hulskers (A)Niet gespeeld buiten schuld 
Roelof Berkepeis (A)Niet gespeeld buiten schuld 
Walter Wissenburg (B)Niet gespeeld buiten schuld 
Jan in ‘t Veld (C)Niet gespeeld buiten schuld 
NrNaamPuntenWaGspGwRmVlAfPercWPSBKlAlOnNgNbs
1Mart Wennink (A)454,3340141112082,162,550,25-22Z024
2Roelof Berkepeis (A)4093912912079,2573801W044
3Gijs Gerritsen (A)386,333888000100393901W093
4Jan in ‘t Veld (C)355,6737128220755326,7501W053
5Albert Hulskers (A)3223613526046,273,528,25-31Z214
6Tom Engberink (B)298,833511524054,531,515-11Z441
7Anjo Anjewierden (A)261,17347412064,345,523-12W0103
8Henk Jonkers (B)231,53311533059,15117,5-11W081
9Ronald Edens (B)221328332056,345,51901Z0102
10Jürgen Scherfke (C)206,53112516045,8551021Z062
11Boris Tsoukkerman (A)163304211062,519,59,25-21Z0142
12Jeroen klein Essink (B)151,332964110752417,2502Z0140
13Gerhard Groenewoudt (B)144,6728330001009,59,512W0161
14Igor Babic (B)138,5274211062,521,56,7523W0142
15Martin Slikker (C)127268305037,541701Z0111
16Paul ten Vergert (A)117,67252200010017,517,501Z0180
17Walter Wissenburg (B)116,67246105016,733,5603W0113
18Louk de Wit (C)109,672315221102082,56-11W032
19Ed Balk (C)109224112037,5204,2501Z0142
20Johan Blokhuis (C)105,521121110012,570,51,521Z044
21Daan Koster (C)85,3320142111017,9650,7522W042
22Robin Bos (A)70,3319110001004,54,5-11Z0181
23Erik Akkersdijk (A)651821010508,5601W0180
24Leon Stuij (A)5117000000000  –0182
25Jurgen Meijerink (A)4816000000000  –0182
26Niklas Brinkers (A)3615000000000  –0182
27Arno van Akkeren (A)3514000000000  –0191
28Leo Hansen (C)33,33131100010000-11Z0190
29Jarno Scheffner (A)30,3312000000000  –0191
30Fabian Stotyn (A)25,6711000000000  –0191
31Mokhtar Bakkali (C)23,33101200120063041W071

Beker: loting van de kwartfinales!

Ronde 1:

Ronde 1:     Uitslag Snelschaken
Wit Zwart    
Gerhard Albert 0-1R  
Henk Walter 0,5-0,5 0,5 – 1,5
Ronald Martin 1-0  
Johan Ed 1-0  
         
vrij geloot:        
Jurgen M. Jurgen S      
Roelof Mokhtar      
Gijs Igor      
Daan Anjo      
Jan Niklas      
Tom Mart      

Ronde 2:

Walter   Johan 0-1
Roelof   Tom 1-0
Niklas   Igor 1-0
Anjo   Daan 1-0
Ronald   Gijs 1-0
Appie Jurgen S 1-0
Jurgen M.   Mart 0-1
Jan   Mokhtar 1-0

Ronde 3:

JanWalter0-1
RonaldAnjo
RoelofAppie1-0
MartNiklas1-0

Woensdagschaak ronde 18

NrNaamPuntenWaGspGwRmVlAfPerc
1Roelof Berkepeis46340171502088
2Anjo Anjewierden44839131201092
3Albert Hulskers3753810532065
4Cees Doevelaar2863717673155
5Ben Reinink2863617845058
6Joop Mengels2523511614059
7Evert Hendriks2413412363050
8Gerhard Groenewoudt238338332056
9Siebrand Wierenga2363217737050
10Alfons Meijerink2253117637144
11Bert Venekamp2253014545050
12Boris Tsoukkerman191298323050
13IJsbrand Hortensius1902812264041
14Leen van Willigen18127176110038
15Paul Lambeck1752611425045
16Johan Blokhuis1502514347035
17Jürgen Scherfke1192412147025
18Jelle Tettelaar72238116018
19Louk de Wit462215021306
20Wodan3521000000

Senioren ronde 18

Wit
ZwartUitslag
Louk de Wit (C)Gijs Gerritsen (A)0-1
Daan Koster (C)Roelof Berkepeis (A)0-1
Ronald Edens (B)Jan in ‘t Veld (C)½-½
Albert Hulskers (A)Niet gespeeld buiten schuld
Jürgen Scherfke (C)Niet gespeeld buiten schuld
Igor Babic (B)Niet gespeeld buiten schuld
Niklas Brinkers (A)Niet gespeeld buiten schuld
Tom Engberink (B)Oneven
NrNaamPuntenWaGspGwRmVlAfPerc
1Mart Wennink (A)39140131012080
2Roelof Berkepeis (A)3603911812077
3Gijs Gerritsen (A)3563877000100
4Jan in ‘t Veld (C)3193711812077
5Albert Hulskers (A)2813612516045
6Tom Engberink (B)2713511524054
7Anjo Anjewierden (A)238346312058
8Henk Jonkers (B)2353310532065
9Ronald Edens (B)223327331064
10Jürgen Scherfke (C)2123111515050
11Boris Tsoukkerman (A)167304211062
12Gerhard Groenewoudt (B)1482933000100
13Martin Slikker (C)131288305037
14Igor Babic (B)119274211062
15Ed Balk (C)119264112037
16Paul ten Vergert (A)1162522000100
17Louk de Wit (C)1152413229023
18Walter Wissenburg (B)114236105016
19Jeroen klein Essink (B)104224211062
20Johan Blokhuis (C)9321121110012
21Daan Koster (C)8220132110019
22Robin Bos (A)671911000100
23Erik Akkersdijk (A)63182101050
24Leon Stuij (A)5417000000
25Jurgen Meijerink (A)4816000000
26Arno van Akkeren (A)3515000000
27Leo Hansen (C)321411000100
28Jarno Scheffner (A)3213000000
29Fabian Stotyn (A)2812000000
30Mokhtar Bakkali (C)251112001200
31Niklas Brinkers (A)2310000000

Anjo rapidkampioen 2019-2020

Dit jaar was het rapidkampioenschap anders opgezet dan andere jaren. In plaats van vier vrijdagavonden ging het deze keer over 4 rondes op vrijdag en 5 op zaterdag. Op vrijdag begonnen er 13 deelnemers vol goede moed om tot rapidkampioen gekroond te worden. Na de eerste avond leek er echter al een kleine vorentscheidung te zijn. Anjo en Mart stonden alleen een halfje aan elkaar af en stonden op 3,5 uit 4. Gijs en Arno verloren beide 1x en stonden op 3 uit 4. De rest van het veld kwam niet verder dan 2 of minder punten. De echte winnaar van de avond was toch de penningmeester want het bier vloeide rijkelijk en het was een zeer geslaagde eerste avond. De voorzitter won het snelschaak-toernooitje dat na ronde 4 nog werd gespeeld.

Het bier van de vorige avond had op dag 2 nog wat nawerkingen bij sommige spelers en de meesten kwamen dan ook vrij laat binnen druppelen. Maar goed het rapidkampioenschap stond op het spel dus er moest weer geschaakt worden.

Oleh Chuchman een kennis van een kennis van Igor, speelde ook mee. Hij had de tegenstand een beetje onderschat. Hij kwam niet verder dan een gratis puntje tegen bye en werd 13e met 1 uit 9.

Tom vond het een zeer geslaagd toernooi, maar dit had geen betrekking op zijn resultaten. Gezelligheid staat natuurlijk voorop, maar de 12e plek met 3 uit 9 hadden de kenners niet aan zien komen.

Louk de Wit speelde een uitstekend toernooi. Hij won von Oleh, speelde remise tegen Tom en pakte een zeer knappe overwinning op Leon. Met nog een gratis puntje er bij eindigde hij 11e met 3,5 punt. Daan die de laatste weken steeds beter begint te schaken trok deze lijn door en eindigde met 4 uit 9 op de 10e plaats.

Appie, Leon en Jan vormden de middenmoot met een score van 4,5 uit 9. 50% is natuurlijk niet gek maar dat zijn geen scores waarmee je kampioen wordt. Stuij scoorde echter wel erg goed in de promillages op beide dagen. Jeroen scoorde 5 uit 9 en werd hiermee 6de. Ondergetekende werd 5de door tegen de hele top 4 een stuk weg te geven en tegen Arno met wat rommelcompensatie nog een halfje te halen, de andere 3 gingen verloren. De rest werd wel gewonnen, maar 5,5 uit 9 was nou ook niet je van het.

Dan over naar de toppers. Na dag 1 stonden Mart en Anjo op 3,5 , Arno op 3 en Jokim op 2 punten. Arno won van Wennink in ronde 5 terwijl Anjo geen spaan heel liet van Gijs. Zo stond Anjo een halfje voor Arno en een vol punt op Wennink. Jokim sloot bij het rijtje aan met nog een halfje minder. Gedurende de middag zou Anjo alleen maar verder gaan uitlopen. Voor de laatste ronde stond hij met 7 uit 8 al een punt los op Arno. Arno verspeelde tegen Stuij in de laatste ronde nog zijn ongedeelde tweede plek door remise te spelen. Zo werden Wennink, Jokim en Arno gedeeld 2de. Het onderling resultaat verliep in een cirkeltje en zo was deze strijd onbeslist. 6,5 uit 9

Anjo stak er met kop en schouders bovenuit. Hij liet een halfje liggen tegen Arno en Mart, maar won verder alles. Hij scoorde een TPR van ruim 2200 en kwam eigenlijk alleen tegen Appie en Mart een beetje in de problemen. Een meer dan terechte kampioen.

Hieronder enige fragmenten van Anjo zelf

Anjo Anjewierden – Leon Stuij (ronde 2). Na 16… De8. Speel de partij [hier] na.

Na wederzijds origineel spel staat wit veel beter, maar hoe maak je het af? Ik vond een plan dat ook nog op het bord kwam.

17. h3!? gxh3 18. Th2! Onthoud deze zet, straks komt ie terug.

18… Pa6 19. Tah1 c5 20. Lf3 Tb8 21. Txh3!? Goed genoeg, maar eerst 21. Pf5 om de diagonaal c8-h3 te blokkeren was nog beter. Ik heb Pf5 niet eens overwogen omdat het paard voorbestemd was voor g6.

21… Lxh3 22. Txh3 f5 23. Pxf5 Dg6 En Leon gaf op zonder 24. Le4 af te wachten.


Anjo Anjewierden – Mart Wennink (3). Na 17… c6. Speel de partij [hier] na.

Door een rekenfout sta ik een stuk achter, maar gelukkig had ik weer een plan. En weer kwam het op het bord.

18. Th2!

Daar is ie weer.

18… Df6 19. Tah1 Le6 20. Dxb7 Pxf4

Mart heeft nog niets in de gaten. Na 20… Pe7 kan ik opgeven.

21. Th8+!! Lxh8 22. Dh7+ Kf8 23. La3+ Te7 24. Lxe7+ Dxe7 25. Dxh8+ Lg8 26. Dh6+ Ke8 27. Dxf4+

De rook is opgetrokken. Een beetje jammer dat ik de combinatie begon met een stuk minder. Na een paar schaakjes werd tot remise besloten.


Jokim van den Bos – Anjo Anjewierden (4). Na 11… e5. Speel de partij [hier] na.

12. h3 exd4 13. cxd4 Lxd4+ 14. Kh1?

14. Pxd4 Dxd4+ 15. Kh1 Dxd3 16. hxg4 gaat nog voor wit.

14… Pf2+ 15. Txf2 Lxf2 16. Dc3

Volgende stap was om de elkaar dekkende paarden op e2 en g3 lastig te vallen.

16… b4 17. Dd2 Pc5 18. Lb1 La6! 19. b3 Tae8 20. Lb2 Lxe2!

Mission completed.

21… f5

Jokim probeert nog wat. 21. Dxe2 Lxg3 kan niet en na 21. Pxe2 Pxe4 raakt wit ook materiaal kwijt.

21… Lxg3! Na enig rekenwerk kwam ik tot de conclusie dat wits matdreigingen te vaag zijn. Bijvoorbeeld: 22. Dh6 Te5 23. f6 Pe6 en wit heeft niets.

Jokim gaf op. Na de vrijdagavond stonden Mart en ik bovenaan met 3,5 uit 4.


Anjo Anjewierden – Gijs Gerritsen (5). Na 11… c5. Speel de partij [hier] na.

Het is misschien niet direct duidelijk, maar de zwarte stukken hebben iets te veel verdedigende taken.

12. Pf4! Pf8

Beter is 12… 0-0 13. Pxe6 fxe6 maar zwarts witte velden zien er dan kwetsbaar uit.

13. Lb5+! Ld7 14. Lxf6 Lxb5

14… Lxf6 15. Pfxd5 Lxb5 16. Pxf6+ Dxf6 17. De4+ Pe6 18. Pxa7 is ook hopeloos.

15. Lxe7 Dxe7 16. Pxb5 a6 17. Pc3 cxd4 18. exd4

En Gijs gaf op. Ik stond nu een punt voor, met nog één kanjer te gaan.


Arno van Akkeren – Anjo Anjewierden (6). Na 13. Pe4. Speel de partij [hier] na.

13… f6!!

In elke opening heb je standaardzetten, en dit is er niet een van. Normaal gesproken zorgt de opmars van de f-pion voor gaten in het zwarte kamp, veld e6 wordt zwak en de diagonaal a2-g8 wordt kwetsbaar. In deze stelling is dat niet het geval.

14. h3

Ik neem aan dat Arno naar varianten heeft gekeken waarin de e5-pion voorwaarts gaat, maar dat werkt niet vanwege 14… Dxh2 mat.

14… Pxe3 15. Dxe3 fxe5 16. Txf8+ Lxf8 17. Pg5 Lh6! 18. dxe5 Db6! 19. Dxb6 axb6 20. Pf3 Le6 21. Kf2 Ld5 22. a3 Tf8 23. Te1

Zwart dreigde e5 te winnen.

23… Ld2 24. Te2 Lc1 25. c3 e6 26. Tc2

Met remise aanbod. Zwart staat iets beter, en wit had nog twee minuten op de klok. Een echt duidelijk winstplan had ik echter ook niet en met het oog op de stand in het toernooi, was remise niet verkeerd.


Anjo Anjewierden – Albert Hulskers (7). Na 11… Pe7. Speel de partij [hier] na.

Denk je alle sterke spelers hebt gehad, moet je tegen de clubkampioen.

12. Ld3

Pion e4 staat in, een goed excuus om die te dekken. Misschien heeft Albert het niet door.

12… c5 13. e5 Pfd5

Tijdens de partij dacht ik dat zwart 13… Lxf3 14. Dxf3 Pfd5 moet spelen. Dat is na 15. c4 ook geen pretje.

14. Lxh7+! Een klassieker: de Greek gift.

14… Kh8

14… Kxh7 15. Pg5+ Kg6 16. Dg4 f5 17. Dg3 f4 18. Dg4 en wit wint.

15. Pg5 g6 16. Dg4 Kg7 17. Dh3 Th8

In de vooruitberekening had ik bedacht dat 18. Pxe6 won vanwege de dreiging 19. Dh6 mat. Maar na 18… fxe6 heeft zwart 19… Kf7. Tijd voor een ander plan. Intussen tikten de minuten weg.

18. Df3!

Dreigt dodelijk 19. Dxf7 en nog iets anders.

18… De8?

Na 18… Pf5 is het niet duidelijk hoe wit verder komt.

19. c4

Elimineert de verdediger van veld f6.

19… Txh7 20. cxd5 Pf5 21. Pxh7 Kxh7 22. Dh3+ Kg7 23. Lg5 Qg8 24. Lf6+ Kf8 25. d6 Ke8 26. dxc5 Kd7 27. cxb6 axb6 28. Tac1

Het is niet gelukt om in de aanval te winnen. Dan maar langzaam.

28… Lc6 29. Txc6 Zonder na te denken, daar had ik ook geen tijd voor. Dit kan niet goed gaan voor zwart.

29… Kxc6

Albert heeft een klassiek loperoffer op h7 overleefd en mijn klok gaf nog een minuut aan.

30. Tc1+

30. Df3+ is mat in weinig volgens de engine.

30… Kd5 31. Dd3+ Pd4 32. Td1

Volkomen logisch, maar ik mis het door Jokim bedachte 32. f3 en 33. De4 mat.

32… Ta4

Enige zet. Ik dacht dat het helemaal uit was vanwege de penning van Pd4.

33. Db3+?

Het verkeerde schaak, 33. Db5+ gaat mat.

33… Tc4 34. Db5+ Tc5 35. Dxb6 Dc8 36. h3 Dd7 37. Db3+ Tc4 38. Df3+ Kc5 39. De3 Da4 40. Te1 Db5 41. f3

De zwarte dame is gebonden aan de a4-e8 diagonaal, omdat de witte d-pion anders promoveert. Wit haalt nu de loper erbij.

41… Da4 42. Lh4 Db5 43. Lf2 Da4 44. Db3!!

Dit was de bedoeling, de loper op f2 heeft de penning overgenomen van de dame.

44… Tb4?

Na 44… Kc6 moet wit nog hard werken in de 25 resterende seconden.

45. Lxd4+ Txd4 46. Tc1+ Alles hangt en d6 loopt door. Mijn zwaarste partij van het toernooi.


Na zeven ronden nog steeds een punt voor op Arno. In de laatste twee ronden waren Jeroen Klein Essink en Daan Koster zo vriendelijk om niet al te materialistisch te schaken, en behield ik een ruime voorsprong.