November 2020
M T W T F S S
« Oct    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  

Julian wint weigerschaak

Na trainer Gijs, was Julian de beste in weigerschaak, zelfs nog voor trainer Roelof. Bij weigerschaak mag je de zet van je tegenstander weigeren, waarop hij of zei een andere zet moet doen. Deze kan dan niet meer worden geweigerd.


Naam
Score
Percentage/Punten
1Gijs6.5uit793%
2Julian6uit786%
3Roelof4uit757%
4Valerie3uit743%
5Nasrallah3uit743%
6Mohammed2.5uit736%
7Victor2uit729%
8Lennart1uit714%

De stand na 4 avonden zomerschaak



WeggeefLawineExtinctionWeigerTotaal
1Victor84866043273
2Julian10073
89262
3Lennart8480
31195
4Nasrallah7660
54190
5Gijs

8094174
6Mohammed6833
49150
7Joris6867

135
8Sacha6860

128
9Marle68
47
115
10Valerie
53
54108
11Mart

93
93
12Viggo3653

89
13Daniel68
20
88
14Ingmar20
60
80
15Leon

73
73
16Elias3633

69
16Sepp68


68
17Roelof


6666
18Frederique60


60
19Sibren

47
47
20Florian36


36
21Noud20


20

Extinction chess prooi voor Sacha

Op de derde avond van het jeugdzomerschaak werd er ge-extinctionschaakt, extinction geschaakt, schaaxtincion? Hoe dan ook, bij deze spelvariant gaat het er om zo snel mogelijk één soort stukken van je tegenstander ‘uit te roeien’. Als je dus beide lopers van je tegenstander hebt geslagen heeft je tegenstander geen lopers meer en heb je gewonnen. Damesruil is dus altijd gelijk winst voor de gene die als eerste slaat.

Sacha bleek hier het meest bedreven in en moest slechts een halfje afstaan.

Bekijk hier de stand


Naam
Score
PercentagePunten
1Victor3uit650.00%60
2Ingmar3uit650.00%60
3Marle2uit633.33%46.7
3Sibren2uit633.33%46.7
5Daniel0uit60.00%20
6Mart5.5uit691.67%93.3
7Gijs4.5uit675.00%80
8Leon4uit666.67%73.3

De totale stand van het jeugdzomerschaak

 Stand na ronde 3WeggeefLawineExtinctionPunten
1Victor848660230
2Julian10073173
3Lennart8480164
4Nasrallah7660136
5Joris6867135
6Sacha6860128
7Marle6847115
8Mohammed6833101
9Mart9393
10Viggo365389
11Daniel682088
12Ingmar206080
13Gijs8080
14Leon7373
15Elias363369
16Sepp6868
16Frederique6060
17Valerie5353
18Sibren4747
19Florian3636
20Noud2020

Victor beste lawineschaker

Hij schaakt pas een half jaar, maar laat bij het lawineschaak al zien dat hij talent heeft voor het spelletje! Victor wint het lawineschaak op de 2e avond van het jeugdzomerschaak. Hij won onder andere van Julian die met 3 punten voorsprong nog op de eerste plek staat na 2 gespeelde avonden.

Avond 2: Lawineschaak

Score
PercentagePunten
1Victor5uit683.33%83
2Lennart4.5uit675.00%75
3Julian4uit666.67%67
4Joris3.5uit658.33%58
5Nasrallah3uit650.00%50
5Sacha3uit650.00%50
7Valerie2.5uit641.67%42
8Viggo2.5uit641.67%42
9Mohammed1uit616.67%17
10Elias1uit616.67%17

De tussenstand van het zomerschaak na 2 avonden:


NaamWeggeefLawineScore
1Julian10067167
2Victor8083163
3Lennart8075155
4Nasrallah7050120
5Joris6058118
6Sacha6050110
7Mohammed601777
8Viggo204262
9Sepp60
60
9Marle60
60
9Daniel60
60
12Frederique50
50
13Valerie
4242
14Elias201737
15Florian20
20
16Noud0
0
16Ingmar0
0

Julian beste weggever bij eerste avond jeugdzomerschaak

Op vrijdag 3 juli ging het jeugd zomerschaak van start. Vroeger was dit altijd een groot succes en daarom hebben we het dit jaar nieuw leven ingeblazen. De angst van de trainers was dat na de corona-break de kinderen waren vergeten hoe het schaken ook alweer moest en dat ze allemaal stukken weg zouden geven. Hier werd op ingespeeld door er een weggeefschaaktoernooi van te maken. Julian wist al zijn stukken weg te geven en scoorde 5 uit 5 en werd hiermee eerste. Victor die dit jaar pas is begonnen met schaken eindigde knap op de tweede plaats met 4 uit 5 en verloor alleen van Julian. Lennart deed hetzelfde en eindigde daarmee gedeeld tweede.

PlaatsNaamScore PartijenPercentagePunten
1Julian5Uit5100%100
2Victor4Uit580.0%80
2Lennart4Uit580.0%80
4Nasrallah3.5Uit570.0%70
5Joris3Uit560.0%60
5Sacha3Uit560.0%60
5Sepp3Uit560.0%60
5Marle3Uit560.0%60
5Daniel3Uit560.0%60
5Mohammed3Uit560.0%60
11Frederique2.5Uit550.0%50
12Viggo1Uit520.0%20
12Elias1Uit520.0%20
12Florian1Uit520.0%20
15Noud0Uit50%0
15Ingmar0Uit50%0

Jeugd themadag Italiaans

De uitslagen van de themadag:

 

Italiaans snelschaak Simon Sepp Samuel Jasper Joris Christiaan Sev Quirijn Vinn Julian Nasrallah Lennart Richard Sibren Ingmar Jurre Caspian Ruben Elias Floris Sacha Mart score aantal Kleur
Simon x 0 1     1               e               0 2 4 9
Sepp 1 x   1     0,5   0 d                         2,5 4 6
Samuel 0   x 0   e   0                         0   0 4 19
Jasper   0 1 x 0     e                     1       2 4 9
Joris       1 x 1   0     0                   e   2 4 9
Christiaan 0   e   0 x 0 0                             0 4 19
Sev   0,5       1 x 1       1                   e 3,5 4 4
Quirijn     1 e 1 1 0 x                             3 4 5
Vinn                 x 0   0   1 0     e         1 4 17
Julian   1             1 x 1 1     e               4 4 1
Nasrallah         1         0 x 0   0         e       1 4 17
Lennart   e         0   1 0 1 x                     2 4 9
Richard                         x 0   0   0     0   0 4 19
Sibren e               0   1   1 x 0               2 4 9
Ingmar                 1 e       1 x 1       1     4 4 1
Jurre                         1   0 x 0 1         2 4 9
Caspian                               1 x 0 1 e 0,5   2,5 4 6
Ruben                 e       1     0 1 x   0     2 4 9
Elias       0             e           0   x 0   0 0 4 19
Floris                             0   e 1 1 x   0 2 4 9
Sacha     1   e               1       0,5       x 0 2,5 4 6
Mart 1           e                       1 1 1 x 4 4 1

Sinterklaasschaak bij de jeugd

Op vrijdag 1 december werd voor de jeugd het sinterklaasschaak gehouden.
Dat houd in een snelschaaktoernooi maar met speciale sinterklaas regels.
Zo liepen 2 sinterklazen rond die extra stukken uitdeelden en 2 pieten pakten
stukken van het bord waar zij vonden dat dat nodig was. Naast ieder bord stond een
schaaltje met lekkere pepernoten en schuimpjes en aan het eind van de avond mocht iedereen naar huis
met een zakje pepernoten en een chocolade letter!
Naam Punten
1 Jurre 4
2 Sibren 3
  Jesper 3
  Thomas 3
5 Sacha 2
  Elias 2
  Ruben 2
  Marle 2
  Julian 2
10 Floris 1.5
  Lennart 1.5
12 Simon 1
13 Richard 0.5

Jeugd: King of the Hill

De avond na Koningsdag was het tijd voor King of the Hill, om in de stemming te blijven. Doel van het spel is om met je Koning in het centrum (op de Hill) te komen of gewoon mat te zetten. Deze avond waren er twee nieuwe mensen die het op Koningsdag zo leuk vonden dat ze ook een keer op vrijdagavond kwamen kijken. Jurre pakte op zijn eerste avond 1 punt, net zoals zijn vader die ook meedeed. Simon werd op zijn eerste avond erg knap tweede. Hij moest alleen Mart nog voor laten gaan.

1 Mart 4,5 uit 5
2 Simon 3,5 uit 5
3 Gijs 3 uit 5
4 Appie 2,5 uit 5
4 Sacha 2,5 uit 5
6 Ruben 2 uit 5
7 Jurre 1 uit 5
7 Dennis 1 uit 5

Sinterklaasschaak bij de jeugd

Op vrijdag 2 december werd bij de jeugd het traditionele sinterklaasschaak gehouden.
Appie en Mart mochten beiden voor sinterklaas spelen en gaven stukken aan de spelers.
Julian en Sibren wisten beiden 4 partijen te winnen en kwamen op een gedeelde eerste plaats.

De eindstand:      
1 Julian 4 uit 4
  Sibren 4 uit 4
3 Lennart 3 uit 4
  Ingmar 3 uit 4
5 Marle 2 uit 4
6 Luuk 1 uit 4
  Sacha 1 uit 4
  Ruben 1 uit 4
  Nadine 1 uit 4
  Tom (T) 1 uit 4

Jeugd : FortSchaak toernooitje * 12 juni 2015

Deze avond heeft de jeugd van SV Lonneker het zg. “FortSchaak” gespeeld, dat ging zo : voordat de partij begint mag de Wit-speler de eerste tot en met vierde rij naar eigen inzicht bezetten met stukken – bij de Zwart-speler is dit de vijfde tot en met achtste rij. De spelers hebben hierbij het dubbele aantal stukken, dus zestien pionnen, vier paarden, vier lopers, vier torens en twee dames, maar beiden (natuurlijk) slechts één koning. Daarna begint de partij volgens de normale spelregels.

De spelers mochten de beginopstelling zelf bepalen. Hier werd vaak goed over nagedacht.

Eray heeft het toernooi gewonnen met 3 uit 3, zie de uitslagen hieronder. In de tweede ronde kwam Eray wel erg goed weg tegen Marle, die erg goed heeft gestaan maar toch niet wist te winnen.

Eray     - Chem      1-0
Laquisha - Marle     0-1
Julius   - Liv       1-0
Aron     - [vrij]    1-0 (Regl.)

Marle    - Eray      0-1
Aron     - Julius    1-0
Liv      - Laquisha  0-1
Chem     - [vrij]    1-0 (Regl.)

Marle    - Chem      ½-½
Julius   - Laquisha  0-1 (Regl.)
Liv      - Aron      1-0 (Regl.)
Eray     - [vrij]    1-0 (Regl.)


Uitslag Fortschaak

1. Eray      3
2. Laquisha  2
   Aron      2
4. Chem      1½
   Marle     1½
6. Julius    1
   Liv       1

.
.

Jeugd : doorgeef-schaak 13 maart 2015

Er werd deze avond zg. “doorgeef schaak” (*) gespeeld, een populaire vorm van alternatief schaken. Hier zijn de uitslagen. Trainers Gijs en Tom speelden ook mee.

TEAMS

Gijs    & Julius
Tom     & Laquisha
Eray    & papa Gringhuis
Ingmar  & Cem
Lennart & papa Wissink
Marle   & Julian


PUNTEN & EINDSTAND

Naam   G.L  T.L  E.G  I.C  L.W  M.J  Punten  Plaats
G.L     xx   1         2         1     4       1
T.L     1    xx   1    0               2       3
E.G          1    xx   1    2          4       1
I.C     0         2    xx   ½          1½      4
L.W                         xx         2½      2
M.J     1         2         1    xx    4       1


*) Doorgeefschaak is een variant op het schaakspel, waarbij twee teams van elk twee personen het in twee gelijktijdig, naast elkaar gespeelde schaakpartijen tegen elkaar opnemen. Elk team heeft eenmaal wit en eenmaal zwart. Iedereen speelt zoals gebruikelijk op 1 bord tegen 1 tegenstander, maar wie een stuk of een pion van zijn tegenstander slaat geeft dat door aan zijn medespeler. Deze mag dan, op een zelfgekozen moment, in plaats van een normale zet te spelen, een van de doorgegeven stukken of pionnen op zijn eigen bord plaatsen en zo aan zijn eigen materiaal toevoegen. Het doorgeefschaak is een Nederlandse vinding; in 1973 werden de regels vastgesteld.
>> https://nl.wikipedia.org/wiki/Doorgeefschaak

.
.