September 2020
M T W T F S S
« Aug    
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930  

Jeugd ronde 3

Competitie

Wit
ZwartUitslag
Julian GringhuisSacha Almekinders1-0
Marle WissinkSibren Wissink1-0
Lennart GringhuisSimeon Bilbija1-0
Ruben StrootmanIngmar Wissink0-1
Elias AlmekindersViggo Krukkert1-0
Joris LipmanRoelof Berkepeis (T)1-0
Nasrallah BakkaliDaniel Vaanholt1-0
Noud PolhorstFlorian Laan0-1
Frederique LaanTimothy Voinov½-½
Abel van HarmelenMohamed Bakkali½-½
NrNaamPuntenWaGspGwRmVlAfPerc
1Marle Wissink1284033000100
2Julian Gringhuis953922000100
3Ingmar Wissink86383201066
4Sibren Wissink74373111050
5Elias Almekinders71363201066
6Nasrallah Bakkali70353201066
7Jeroen klein Essink (T)693422000100
8Viggo Krukkert65333111050
9Sacha Almekinders56323201066
10Ruben Strootman52313111050
11Lennart Gringhuis48303102033
12Daniel Vaanholt40292101050
13Joris Lipman37282101050
14Simeon Bilbija36273012016
15Florian Laan30263102033
16Mohamed Bakkali28253021033
17Abel van Harmelen22242020050
18Noud Polhorst22233012016
19Floris van den Beld1822100100
20Siebolt Mersmann1821000000
21Sepp de Groot1720000000
22Michael Voinov1619000000
23Mio Hoogenberg1518000000
24Roelof Berkepeis (T)1417100100
25Quirijn Zürchner1416000000
26Tom Engberink (T)13151010050
27Jurre Lenfert1114000000
28Mart Wennink (T)1013000000
29Timothy Voinov10121010050
30Frederique Laan10113012016
31Richard ter Horst910000000
32Tije Ekkels99000000
33Simon Trieschnigg78000000

Beker

Ronde 3:


Sacha
Julian0-1
Sibren
Marle1-0
Simeon
Lennart0-1

Naam


Score
1Daniel1uit1100%
2Ruben1uit1100%
3Ingmar1uit1100%
4Sibren2uit2100%
5Nasrallah1uit1100%
6Julian1uit1100%
7Sacha2uit367%
8Elias1uit250%
9Simeon0.5uit150%
10Viggo0.5uit150%
11Lennart1uit250%
12Frederique0uit20%
13Mohammed0uit10%
14Noud0uit10%
15Joris0uit10%
16Marle0uit20%
17Simeon0uit10%

Jeugd ronde 2

Competitie

Wit
ZwartUitslag
Ingmar WissinkLennart Gringhuis1-0
Marle WissinkNasrallah Bakkali1-0
Sibren WissinkElias Almekinders1-0
Ruben StrootmanFrederique Laan1-0
Sacha AlmekindersJoris Lipman1-0
Florian LaanJeroen klein Essink (T)½-½
Viggo KrukkertSimeon Bilbija1-0
Mohamed BakkaliNoud Polhorst½-½
Tom Engberink (T)Abel van Harmelen½-½
NrNaamPuntenWaGspGwRmVlAfPerc
1Marle Wissink1275022000100
2Sibren Wissink103492110075
3Jeroen klein Essink (T)90482110075
4Sacha Almekinders894722000100
5Julian Gringhuis814611000100
6Ruben Strootman79452110075
7Viggo Krukkert76442110075
8Ingmar Wissink72432101050
9Nasrallah Bakkali66422101050
10Daniel Vaanholt574111000100
11Elias Almekinders56402101050
12Florian Laan45392011025
13Simeon Bilbija43382011025
14Lennart Gringhuis3237200200
15Floris van den Beld3136100100
16Siebolt Mersmann3035000000
17Noud Polhorst29342011025
18Sepp de Groot2933000000
19Mohamed Bakkali28322011025
20Michael Voinov2831000000
21Joris Lipman2830100100
22Mio Hoogenberg2529000000
23Roelof Berkepeis (T)2428000000
24Abel van Harmelen24271010050
25Quirijn Zürchner2426000000
26Tom Engberink (T)23251010050
27Jurre Lenfert2324000000
28Mart Wennink (T)2123000000
29Richard ter Horst2022000000
30Tije Ekkels2021000000
31Simon Trieschnigg1820000000
32Timothy Voinov1719000000
33Frederique Laan1618200200

Beker

FrederiqueRuben0-1
LennartIngmar0-1
EliasSibren0-1
SimeonViggo0,5-0,5
JorisSacha0-1
NasrallahMarle1-0

Stand na ronde 2



1Sacha2uit2100%
2Daniel1uit1100%
3Ruben1uit1100%
4Ingmar1uit1100%
5Sibren1uit1100%
6Nasrallah1uit1100%
7Elias1uit250%
8Simeon0.5uit150%
9Viggo0.5uit150%
10Frederique0uit20%
11Mohammed0uit10%
12Noud0uit10%
13Lennart0uit10%
14Joris0uit10%
15Marle0uit10%

We zijn weer begonnen! Jeugd ronde 1

Wit
ZwartUitslag
Julian GringhuisIngmar Wissink1-0
Lennart GringhuisMarle Wissink0-1
Sibren WissinkRuben Strootman½-½
Floris van den BeldJeroen klein Essink0-1
Sacha AlmekindersFrederique Laan1-0
Elias AlmekindersMohamed Bakkali1-0
Florian LaanNasrallah Bakkali0-1
Daniel VaanholtNoud Polhorst1-0
Simeon BilbijaViggo Krukkert½-½

Stand:

NrNaamPuntenWaGspGwRmVlPerc
1Julian Gringhuis94050110100
2Marle Wissink902049110100
3Nasrallah Bakkali653048110100
4Jeroen klein Essink63047110100
5Sibren Wissink62904610150
6Ruben Strootman61704510150
7Elias Almekinders581044110100
8Sacha Almekinders58043110100
9Daniel Vaanholt505042110100
10Ingmar Wissink4410411000
11Lennart Gringhuis4230401000
12Floris van den Beld4050391000
13Siebolt Mersmann3960380000
14Sepp de Groot3780370000
15Michael Voinov3690360000
16Joris Lipman3420350000
17Mio Hoogenberg3240340000
18Viggo Krukkert32103310150
19Roelof Berkepeis (T)3150320000
20Simeon Bilbija30903110150
21Quirijn Zürchner3060300000
22Jurre Lenfert2970290000
23Florian Laan2880281000
24Mart Wennink (T)2790270000
25Richard ter Horst270260000
26Tije Ekkels2610250000
27Noud Polhorst2520241000
28Simon Trieschnigg2430230000
29Timothy Voinov2340220000
30Mohamed Bakkali2070211000
31Frederique Laan1980201000

Bekercompetitie:

Wit
Zwart
FrederiqueSacha0-1
MohammedElias0-1
NoudDaniel0-1
Stand na ronde 1




1Sacha1uit1100%
2Elias1uit1100%
3Daniel1uit1100%
4Frederique0uit10%
5Mohammed0uit10%
6Noud0uit10%

Julian wint weigerschaak

Na trainer Gijs, was Julian de beste in weigerschaak, zelfs nog voor trainer Roelof. Bij weigerschaak mag je de zet van je tegenstander weigeren, waarop hij of zei een andere zet moet doen. Deze kan dan niet meer worden geweigerd.


Naam
Score
Percentage/Punten
1Gijs6.5uit793%
2Julian6uit786%
3Roelof4uit757%
4Valerie3uit743%
5Nasrallah3uit743%
6Mohammed2.5uit736%
7Victor2uit729%
8Lennart1uit714%

De stand na 4 avonden zomerschaak



WeggeefLawineExtinctionWeigerTotaal
1Victor84866043273
2Julian10073
89262
3Lennart8480
31195
4Nasrallah7660
54190
5Gijs

8094174
6Mohammed6833
49150
7Joris6867

135
8Sacha6860

128
9Marle68
47
115
10Valerie
53
54108
11Mart

93
93
12Viggo3653

89
13Daniel68
20
88
14Ingmar20
60
80
15Leon

73
73
16Elias3633

69
16Sepp68


68
17Roelof


6666
18Frederique60


60
19Sibren

47
47
20Florian36


36
21Noud20


20

Extinction chess prooi voor Sacha

Op de derde avond van het jeugdzomerschaak werd er ge-extinctionschaakt, extinction geschaakt, schaaxtincion? Hoe dan ook, bij deze spelvariant gaat het er om zo snel mogelijk één soort stukken van je tegenstander ‘uit te roeien’. Als je dus beide lopers van je tegenstander hebt geslagen heeft je tegenstander geen lopers meer en heb je gewonnen. Damesruil is dus altijd gelijk winst voor de gene die als eerste slaat.

Sacha bleek hier het meest bedreven in en moest slechts een halfje afstaan.

Bekijk hier de stand


Naam
Score
PercentagePunten
1Victor3uit650.00%60
2Ingmar3uit650.00%60
3Marle2uit633.33%46.7
3Sibren2uit633.33%46.7
5Daniel0uit60.00%20
6Mart5.5uit691.67%93.3
7Gijs4.5uit675.00%80
8Leon4uit666.67%73.3

De totale stand van het jeugdzomerschaak

 Stand na ronde 3WeggeefLawineExtinctionPunten
1Victor848660230
2Julian10073173
3Lennart8480164
4Nasrallah7660136
5Joris6867135
6Sacha6860128
7Marle6847115
8Mohammed6833101
9Mart9393
10Viggo365389
11Daniel682088
12Ingmar206080
13Gijs8080
14Leon7373
15Elias363369
16Sepp6868
16Frederique6060
17Valerie5353
18Sibren4747
19Florian3636
20Noud2020

Victor beste lawineschaker

Hij schaakt pas een half jaar, maar laat bij het lawineschaak al zien dat hij talent heeft voor het spelletje! Victor wint het lawineschaak op de 2e avond van het jeugdzomerschaak. Hij won onder andere van Julian die met 3 punten voorsprong nog op de eerste plek staat na 2 gespeelde avonden.

Avond 2: Lawineschaak

Score
PercentagePunten
1Victor5uit683.33%83
2Lennart4.5uit675.00%75
3Julian4uit666.67%67
4Joris3.5uit658.33%58
5Nasrallah3uit650.00%50
5Sacha3uit650.00%50
7Valerie2.5uit641.67%42
8Viggo2.5uit641.67%42
9Mohammed1uit616.67%17
10Elias1uit616.67%17

De tussenstand van het zomerschaak na 2 avonden:


NaamWeggeefLawineScore
1Julian10067167
2Victor8083163
3Lennart8075155
4Nasrallah7050120
5Joris6058118
6Sacha6050110
7Mohammed601777
8Viggo204262
9Sepp60
60
9Marle60
60
9Daniel60
60
12Frederique50
50
13Valerie
4242
14Elias201737
15Florian20
20
16Noud0
0
16Ingmar0
0

Julian beste weggever bij eerste avond jeugdzomerschaak

Op vrijdag 3 juli ging het jeugd zomerschaak van start. Vroeger was dit altijd een groot succes en daarom hebben we het dit jaar nieuw leven ingeblazen. De angst van de trainers was dat na de corona-break de kinderen waren vergeten hoe het schaken ook alweer moest en dat ze allemaal stukken weg zouden geven. Hier werd op ingespeeld door er een weggeefschaaktoernooi van te maken. Julian wist al zijn stukken weg te geven en scoorde 5 uit 5 en werd hiermee eerste. Victor die dit jaar pas is begonnen met schaken eindigde knap op de tweede plaats met 4 uit 5 en verloor alleen van Julian. Lennart deed hetzelfde en eindigde daarmee gedeeld tweede.

PlaatsNaamScore PartijenPercentagePunten
1Julian5Uit5100%100
2Victor4Uit580.0%80
2Lennart4Uit580.0%80
4Nasrallah3.5Uit570.0%70
5Joris3Uit560.0%60
5Sacha3Uit560.0%60
5Sepp3Uit560.0%60
5Marle3Uit560.0%60
5Daniel3Uit560.0%60
5Mohammed3Uit560.0%60
11Frederique2.5Uit550.0%50
12Viggo1Uit520.0%20
12Elias1Uit520.0%20
12Florian1Uit520.0%20
15Noud0Uit50%0
15Ingmar0Uit50%0

Jeugd en senioren weer op de club

Vanaf komende vrijdag (3 juli) kan er weer ‘normaal’ in het clubgebouw worden geschaakt!

Dit zal in de vorm van jeugdzomerschaak zijn, waarbij er elke avond een thema-toernooi wordt gespeeld. Dat kan weggeefschaak, weigerschaak, doorgeefschaak, conditieschaak, opdrachtschaak, extinction chess, sinterklaasschaak, bejaardenschaak, schaak 960 enzovoorts zijn.Ben je nog niet bekend met deze schaakvormen? Nog een reden om langs te komen!

Ondanks dat er nu meer mag, vragen we toch erop te letten dat er zo min mogelijk begeleiders mee naar binnen gaan. 

Vanaf 10 juli wordt er ook weer bij de senioren geschaakt op vrijdagavond. Zomerschaak op dinsdag zal voorlopig nog niet worden georganiseerd. Op vrijdag spelen we vrijblijvende rapidcompetities vanaf 20:00. Zie de mail van 7 juli voor de corona maatregelen.

Julian wint conditieschaak

Zaterdag 20 juni was het zover, er kon weer in het echt worden geschaakt! Niet achter de laptop, niet op de mobiel, maar gewoon lekker buiten in het weiland.
Huh? Het weiland? Jazeker, want waar kun je nou beter mee beginnen dan met conditieschaak? De klok staat een eind weg, je bent buiten en kan dus ook 1,5 meter afstand houden. Stiekem doe je ook nog wat aan je conditie, dus win-win!

Met 4 trainers en 6 kids was het een erg gezellige middag. Volgens het Lonneker systeem speelt iedereen een keer tegen elkaar en in de extra finaleronde strijden de nummers 1 en 2, 3 en 4, 5 en 6 etc. nog een keer tegen elkaar voor de beslissing.

Het weer speelde goed mee (of tegen, hoe je het bekijkt) met veel meer zon en veel minder wolken dan was voorspeld. Dat betekende dus genoeg drinken en genoeg pauze tussen de rondes door.

Julian wist in de finale ronde nog een keer van z’n broer te winnen en ging er met de beker vandoor. Victor won het onderlinge duel tegen Florian om plek 3, tot slot wist Joris plek 5 te pakken door in de finale ronde van Viggo te winnen.

Bij de trainers was het ook spannend. Paul wist uiteindelijk van iedereen te winnen, Erik verloor alleen van Gijs, die op zijn beurt alleen van de eerste twee verloor. Gelegenheidstrainer Nora won welliswaar geen enkele wedstrijd, maar rende wel iedereen naar huis.

Het lijkt er op dat de maatregelen nu verder zijn versoepeld, wat de normale clubavond weer mogelijk maakt. Toch is dat buiten schaken wel erg lekker. Jammer dat er geen grasveld bij het clubgebouw is…

PlekNaamPunten
1Julian5.5
2Lennart5
3Victor4
4Florian2.5
5Joris2
6Viggo2
7Paul (T)9
8Erik (T)8
9Gijs (T)7
10Nora (T)0

Jeugd ronde 17

Wit
ZwartUitslag
Ingmar WissinkRuben Strootman1-0
Marle WissinkNasrallah Bakkali1-0
Floris van den BeldSacha Almekinders1-0
Siebolt MersmannTimothy Voinov1-0
Sepp de GrootSibren Wissink1-0
Elias AlmekindersDaniel Vaanholt0-1
Mio HoogenbergRoelof Berkepeis (T)0-1
Florian LaanQuirijn Zürchner0-1
Edward KoopVictor Brorens0-1
Simon TrieschniggJoris Lipman1-0
Viggo KrukkertNoud Polhorst1-0
Mohamed BakkaliTije Ekkels0-1
Teoman CatiFrederique Laan0-1
NrNaamPuntenWaGspGwRmVlAfPercWPSB
1Floris van den Beld609501714030824139
2Julian Gringhuis536491512120833125
3Ingmar Wissink437481711150676134
4Nasrallah Bakkali388471710070588132
5Marle Wissink3184612903075082
6Lennart Gringhuis24445136160500104
7Sacha Almekinders2374413616050087
8Sepp de Groot23743155190367128
9Quirijn Zürchner2134210514055070
10Ruben Strootman2094114707050079
11Simon Trieschnigg1994010613065064
12Sibren Wissink18739145090357104
13Florian Laan1823812525050063
14Siebolt Mersmann1753712525050068
15Victor Brorens174369612072237
16Gijsbert Kortman172357502071454
17Michael Voinov1723410415045077
18Roelof Berkepeis (T)170337520085726
19Joris Lipman1553213517042369
20Caspian Koolwaaij1233110424050052
21Tije Ekkels1183013427038557
22Richard ter Horst1072910325040054
23Edward Koop1032812417037559
24Elias Almekinders1012715339030064
25Jurre Lenfert90267304042949
26Mio Hoogenberg882513319026961
27Noud Polhorst742411227027348
28Daniel Vaanholt70238224037531
29Viggo Krukkert60226132041724
30Ruben Almekinders53214112037526
31Pepijn Vermaak5220211007509
32Timothy Voinov31195113030022
33Mohamed Bakkali29186024016729
34Mart Wennink (T)24172011025012
35Andor Achterbos17161100010000
36Frederique Laan11151100010000
37Cristiaan Zurchner014400400018
38Annefleur Vermaak01310010004
39Teun van der Veen01210010004
40Teoman Cati01110010001

Beker

Ronde 17


Ruben
Ingmar0-1
Sacha
Floris0-1
Sibren
Sepp1-0
Daniel
Elias0-1
Roelof
Mio1-0
Quirijn
Florian1-0
Victor
Edward1-0
Joris
Simon
Noud
Viggo0-1
Tije
Mohamed1-0
Frederique
Teoman0-1
NaamPunten WedstrijdenPercentage
1Marle2uit2100%
2Teoman1uit1100%
3Lennart3.5uit488%
4Michael2.5uit383%
5Julian5uit683%
6Floris5uit683%
7Sibren4uit580%
8Joris3uit475%
9Timothy1.5uit275%
10Victor1.5uit275%
11Ingmar4.5uit675%
12Gijsbert2uit367%
13Victor4uit667%
14Ruben S5uit863%
15Nasrallah5.5uit1055%
16Richard2.5uit550%
17Caspian2uit450%
18Christiaan1uit250%
19Ruben A1uit250%
20Siebolt1.5uit350%
21Elias3uit650%
22Quirijn2uit450%
23Viggo1uit250%
24Tije3uit743%
25Simon2.5uit642%
26Florian2.5uit736%
27Sepp2uit633%
28Edward2.5uit831%
29Sacha1uit425%
30Mio2uit1020%
31Noud0.5uit68%
32Annefleur0uit10%
33Siebolt0uit10%
34Jurre0uit10%
35Pepijn0uit10%
36Mohamed0uit10%
37Daniel0uit40%
38Teun0uit10%
39Frederique0uit10%
40Roelof (T)1uit1100%